Gidų profesinė sąjunga Solidarumas” susitiko su Seimo nariu Raimundu Martinėliu

autorius Solidarumas
147

2017 vasario 01 d. Gidų ir kelionės vadovų profesinės sąjungos Solidarumas” atstovai su pirmininku Ričardu Garuoliu Seime susitiko su Seimo Ekonomikos komiteto nariu Raimundu Martinėliu, kurį sudomino gidų problemos. Gidai yra savo šalies vizitinės kortelės”, turistai dažniausiai pagal juos sprendžia apie visą šalį, nes būtent su jais jie dažniausiai bendrauja.

Todėl labai svarbu, kad turistai gautų ne tik tikslias žinias apie Lietuvą, bet ir išsivežtų apie ją pačią palankiausią nuomonę. Lietuvos valstybei skiriant didžiules lėšas teigiamam šalies įvaizdžiui kurti, gidų vaidmuo yra labai svarbus. Jei gidai neteisingai ir nepalankiai pristatinės šalį, gali nukentėti ne tik investicijos, bet ir geri santykiai su kaimynais. Tai tampa ypač svarbu šiuo metu, kai  pasaulyje vyksta informaciniai karai.

Deja, Valstybinis turizmo departamentas (VTD) nesususidoroja su jiems iškeltais uždaviniais ir nesugeba ar nenori užkirsti kelio nelegaliai gido paslaugas teikiantiems asmenims. Net po to, kai gidų profesinė sąjunga informavo šio departamento darbuotojus, kad po dviejų savaičių atvyks nelegalūs gidai iš Baltarusijus, nurodant net jų vardus ir pavardes, departamento darbuotojai atsakė, kad neturi galimybių jiems sutrukdyti verstis nelegalia veikla, nors tai yra VTD pareiga.

Praėjusiais metais VTD ne tik atsisakė į gidų patikrinimus kviesti gidų profesinės sąjungos atstovus, bet ir nepaaiškinę priežasčių atmetė profesinės sąjungos prašymą dalyvauti šiuose patikrinimuose. Dar daugiau, gidų profesinė sąjunga nustatė, kad gidų patikrinimų metu VTD darbuotojai trukdė policininkams vykdyti savo pareigas, neteisėtai išduodami nelegaliai dirbusiam Henrikui Muzikantui leidimą. Dėl šių veiksmų gidų profesinė sąjunga surengė prie VTD  piketą Gana dangstyti nelegalius gidus!”.

Šiuo metu artėjant laikui svarstyti Turizmo įstatymą yra gera proga pakeisti įstatymus taip, kad valstybinės institucijos, atsakingos už turizmo paslaugų tiekėjų kontrolę pradėtų dirbti. Gidai tikisi, kad naujai išrinkta valdžia sugebės su šiuo uždaviniu susidoroti.

0 komentaras
0

Palikti komentarą