Lietuvos moterų profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdybos posėdis

autorius Solidarumas
sakaliene kriksciuniene

 

Lietuvos moterų profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdybos posėdis buvo sukviestas skubos tvarka. Posėdyje dalyvavo valdybos nariai, taip pat pakviesta dalyvauti Seimo narė Dovilė Šakalienė ir Seimo narės padėjėja – sekretorė Daiva Tamošiūnaitė – Budrė.
Paskutinėmis dienomis visi stebėjome žinias, diskusijas televizijoje, išklausėme atsakingų institucijų atsakymus dėl įvykių Kėdainiuose. Gėdingas biurokratinis požiūris į mažylio skausmą tiek Vaiko teisių tarnybos, tiek policijos pareigūnų, tiek prokurorų.

Diskusijos tema- Ar fizinė bausmė yra smurtas?
Seimas turi įstatymu uždrausti visų formų smurtą prieš vaikus, taip pat ir fizines bausmes. Pasiųsti labai aiškų signalą atsakingoms vaiko teisių apsaugos tarnyboms ir aiškias taisykles teisėsaugos institucijoms. Vyriausybė kuo skubiau iš savivaldybių į savo rankas turi perimti vaiko teisių apsaugą, bei darbą su rizikos šeimomis.

Seimo narė Dovilė Šakalienė teigė: Jei mes ir dabar neišmokysime kiekvieno vaiko teisių apsaugos specialisto, policijos pareigūno, tyrėjo, slaugytojos, gydytojo, mokytojo, auklėtojos atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir tiksliai žinoti ką daryti, jeigu mes ir dabar neapšviesime kiekvieno visuomenės nario, kas yra smurtas prieš vaiką ir ką tiksliai daryti jį pastebėjus, jeigu mes nesustabdysime karo prieš Lietuvos vaikus? Praeitą savaitę, po ilgos valandos ginčų SADM dvidešimties žmonių būryje – vaiko teisių gynėjų ir tėvų organizacijų atstovų, Seimo narių ir ministerijos darbuotojų, Vaiko teisių apsaugos kontrolierės įstaigos ir Arkivyskupijos kurijos atstovų, psichoterapeutų, socialinių darbuotojų, teisininkų ir net teologų – mes visgi sugebėjome suprasti, kad nė vienas iš mūsų nėra svarbus, tik vaikų gyvybės yra iš tiesų svarbu”.

Ar bus priimtas įstatymas, kad VISŲ FORMŲ SMURTAS PRIEŠ VAIKĄ, ĮSKAITANT FIZINES BAUSMES, YRA DRAUDŽIAMAS?
Seimo narė Dovilė Šakalienė mus informavo, kad vasario 14 dieną Seime planuojama surengti neeilinę sesiją, kad būtų priimtos su vaiko teisių apsauga susijusios įstatymų pataisos.

Įstatuose pažymėta: „Mes, Lietuvos moterų profesinės sąjungos „Solidarumas“ narės, dirbdamos tiesioginį ir visuomeninį darbą, augindamos ir ugdydamos jaunąją katrą, esame greičiausiai pažeidžiamos ir turime mažai socialinių garantijų. Privalome atstovauti ir ginti moterų teises, siekiant lygių galimybių: darbe, visuomenėje, politikoje, šeimoje, kovoti prieš diskriminaciją. Turime teises siekti, kad moterims, motinoms, vaikams ir šeimoms būtų sudarytos sąlygos visapusiškai naudotis Lietuvos Respublikos Konstitucijos įstatymais ir poįstatyminiais aktais suteiktomis teisėmis ir lengvatomis“.

Dirbame moterų gerovei, skurdas ir smurtas tai tas blogis, kuriam mes nesam abejingos. Jei seimas dabar nepriims įstatymo?
Valdybos narės nutarė paruošti kreipimosi raštą seimo nariams, kuriame bus reikalaujama, kad būtų priimtos su vaiko teisių apsauga susijusios įstatymų pataisos, taip pat surengti piketą prie seimo rūmų vasario 14 dieną.

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą