Profesinės sąjungos ketina kovoti už iškovotas darbuotojų teises

autorius Solidarumas

2015 kovo 12 d. Palangoje vyko išvažiuojamasis Lietuvos profesinių sąjungų nacionalinių centrų koordinacinio centro posėdis.  Posėdį pradėjo Koordinaciniam centrui pirmininkaujančios LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina  Krupavičienė.  Ji paragino aktyviai diskutuoti, pasakyti  savo nuomonę apie  neseniai vykusių rinkimų į savivaldybių tarybas rezultatus, kaip pasikeitimai gali įtakoti jau egzistuojančias bendradarbiavimo su vietos politikais tradicijas.  

Nutarta  – koordinacinio centro vardu keiptis į Lietuvos savivaldybių asociaciją bei miestų ir rajonų naujai išrinktas tarybas, informuojant  ir kviečiant remti bei plėtoti  jau veikiančią socialinio dialogo tradiciją Lietuvos savivaldybėse. Pritarta nuomonei, jog profesinės sąjungos turėtų laikytis vieningos pozicijos ir bendrai palaikyti profesinių sąjungų kandidatus artėjančiuose rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą.

Posėdyje pasikeista nuomonėmis apie rengiamą Darbo kodekso projektą. Vis dar nėra pateikta oficialaus dokumento svarstymams, tik atskiri kodekso fragmentai kelia susirūpinimą, kad dienos šviesą pasieks nekoreguotas esamas Darbo kodeksas, bet visiškai įstatymas. Profesinių sąjungų atstovai diskutavo apie tai, kokių veiksmų imtis. Jūrininkų profesinės sąjungos pirmininkas

Kalbėdami apie socialinio dialogo situaciją bei perspektyvas, profesinių sąjungų atstovai akcentavo tai, kad, būtina plėtoti dvišalį dialogą, ypač darbo užmokesčių, mokesčių politikos srityje. Nutarta kreiptis į Lietuvos pramonininkų konfederaciją, verslo atstovus, kviečiant plėtoti dvišalį dialogą. Tačiau profesinės sąjungos laikosi nuomonės, jog būtina išlaikyti ir veikiančią trišalio socialinio dialogo tradiciją, dialogo, kuriame dalyvauja valdžios atstovai.

Pasidalinti informacija apie Lietuvos respublikos trišalės tarybos 20-mečiui skirtą konferenciją, kuri turėtų vykti arba šių metų gegužės mėnesį (arba vėliau, t.y. rudeniop). Profesinių sąjungų koordinacinio centro nariai kritiškai įvertino renginio programos projektą. Kolkas neatsispindi trišališkumas  (t.y. valdžios, darbdavių ir profesinių sąjungų) atstovavimas. Programoje daugiau kalbama apie istoriją, o reikėtų pabrėžti ir socialinio dialogo ateities perspektyvas.  Išsakyta ir kitų pastabų, kaip antai, jog į renginį reikėtų pakviesti Tarptautinės darbo organizacijos generalinį direktorių Guy Ryder, taip pat Europos profesinių sąjungų konfederacijos bei verslo organizacijų atstovus ir kalbėti apie socialinio dialogo perspektyvas.

Parengė Daiva Kvedaraitė
{phocagallery view=category|categoryid=291}

0 komentaras
0

Palikti komentarą