Profesinės sąjungos nariui nebereikės mokėti 385 eurų baudos

autorius Solidarumas
jarm

Vilniaus apygardos teismas priėmė nutartį, kuria panaikino UAB „Vilniaus viešasis transportas” direktoriaus įsakymą dėl darbuotojo įspėjimo ir 385.44 eur žalos atlyginimo.

UAB „Vilniaus viešasis transportas” nurodė, jog gavo iš AB “Lietuvos draudimas” pranešimą, kad 2016 vasario 09 d., 08,50 val. Kalvarijų g. ir Goštauto g. sankryžoje buvo apgadintas automobilis ir tai buvo padaryta vairuojant UAB „Vilniaus viešasis transportas” autobusą, bei pasišalinta iš įvykio vietos.
Vairuotojas teigė, jog įvykio nematė ir nejuto, į jį dėl šio įvykio niekas nesikreipė.
Draudimas žalą atlygino ir įgijo teisę reikalauti žalos atlyginimo iš eismo įvykį sukėlusio asmens. Darbdavys darbuotojui skyrė drausminę poveikio priemonę – įspėjimą ir išskaičiavo 385.44 eur žalą.
Darbo ginčų komisija ir pirmosios instancijos teismas tokią piniginę išskaitą pripažino negalima, todėl UAB „Vilniaus viešasis transportas” kreipėsi į aukštesnės instancijos –  Vilniaus apygardos teismą.
Teismas konstatavo, jog darbdavys neveikė kaip rūpestingas šio bendro reikalo tvarkytojas ir jame neatstovavo darbuotojo – nesusipažino su draudiko surinktais žalos tyrimo dokumentais, nesidomėjo kokios faktinės įvykio aplinkybės. Be to, darbuotojas nebuvo įtrauktas į draudiko vykdytą žalos tyrimo procesą.
Vairuotoją atstovavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ teisininkas Vitalius Jarmontovičius. 
Parengta pagal Vilniaus apygardos teismo nutartį.
Nuotraukoje teisininkas Vitalijus Jarmontovičius
0 komentaras
0

Palikti komentarą