Profesinės sąjungos organizuoja protesto akciją

autorius Solidarumas

Šiandien vykusiame profesinių sajungų koordinacinio centro posėdyje aptarti bendri veiksmai artėjant Gegužės 1- ajai bei dalyvavimas darbo kodekso priėmimo Seime metu, komandiruojamų darbuotojų darbo reglamentavimo pokyčiai.

Tam, kad uždirbtum daugiau nei minimalią algą, dažnai tenka dirbti viršvalandzius, darbas kaip prekė yra pigi ir labai apmokęstinta.

Trišalėje taryboje darbuotojų interesus atstovaujančios profesinės sąjungos balandžio 29 dieną, 11 val. prie Vyriausybės organizuoja protesto akciją “Už didesnius atlyginimus ir vaikų svajonių išsipildymą”. Apie akciją bus informuojama balandžio 27 dienos spaudos konferencijoje bei dalinamos skrajutės.

Taip pat susitarta aktyviai dalyvauti Seimo posėdžiuose, fiksuoti kaip balsuoja Seimo nariai dėl Darbo kodekso ir apie tai informuoti visuomenę.

Posėdyje dalyvavęs Valstybinės darbo inspekcijos atstovas informavo apie Europos Komisijos numatytą prievolę komandiruotiems darbuotojams taikyti iš esmės tokias pačias darbo užmokesčio ir darbo sąlygų nuostatas, kokios taikomos vietos darbuotojams. Beto, Darbo inspekcijos atstovas teigė, jog įsigaliojus pataisoms, pagrindinis rangovas bus atsakingas darbuotojų garantijas ir teises subrangovo bankroto atveju, bus sukurtas vieningas interneto puslapis, kuriame bus galima pasitikrinti komandiruojamų darbuotojų darbo reglamentavimo taisykles.

0 komentaras
0

Palikti komentarą