Profesinės sąjungos siekia didinti minimalų atlyginimą

autorius Solidarumas
IMG 6669

Birželio 10 dieną vykusiame Trišalės tarybos posėdyje nepavyko rasti bendro sutarimo jau nuo šių metų spalio minimalią mėnesio algą (MMA) pakelti nuo 1000 iki 1100 litų.

Pasiūlymą nuo spalio 1 dienos didinti MMA pasiūlė darbo grupė prie Lietuvos Respublikos trišalės tarybos dėl minimalios mėnesinės algos didinimo perspektyvų. Minėta darbo grupė buvo sudaryta kovo mėnesį ir buvo įpareigota iki birželio pateikti savo pasiūlymus.

Profesinių sąjungų atstovai Trišalėje taryboje reikalavo pritarti tokiai darbo grupės išvadai, tačiau tam nepritarė darbdavių ir Vyriausybės atstovai Trišalėje taryboje.

Jų nuomone toks pakėlimas pareikalaus papildomų dešimčių milijonų litų iš valstybės biudžeto, kurie nėra numatyti.

Darbdaviai pasiūlė MMA didinti tik nuo kitų metų kovo mėnesio iškart keliais šimtais litų – iki 1350 litų, apytiksliai 385 eurų.

Trišalėje taryboje išsiskyrus nuomonėms dėl MMA kėlimo, nuspręsta prieš šio klausimo darbo grupėje grįžti rudenį.

Šiame trišalės tarybos posėdyje taip pat svarstyti klausimai dėl kultūros darbuotojų atlyginimų didinimo, neturtinės žalos atlyginimo dėl nelaimingų atsitikimų darbe klausimas, papildomai į darbotvarkę įtraukta LR Darbo kodekso 75 (1), 98, 268, 287, 288, 293 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo, LR nedarbo draudimo įstatymo Nr. XI-1904 20 straipsnio pakeitimo ir įstatymo papildymo 11 (1) straipsniu įstatymo ir LR darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo XI-1672 2 ir 26 straipsnių pakeitimo įstatymo projektai.
{phocagallery view=category|categoryid=236}

0 komentaras
0

Palikti komentarą