Europos bendrojo veiksmų plano jaunimo užimtumui didinti, diegimo paruošimas

autorius Solidarumas
IMG 6738

Birželio 11 – 12 dienomis Vilniuje vyko seminaras įgyvendinant iš dalies Europos komisijos ir Lenkijos profesinės sąjungos „Solidarnošč“ lėšomis finansuojamą projektą. Seminare dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ regioninių ir šakinių organizacijų nariai.

Seminaro metu aptarti „Bendrojo veiksmų plano užimtumui didinti“ prioritetai. Šiame plane numatyti keturi prioritetai: švietimas, pereinamasis laikotarpis (nuo išėjimo iš mokyklos ir įsiliejimo į darbo rinką bei laikortarpis tarp 2 skirtingų darbo vietų), užimtumas, verslumas.

Psichologijos mokslų daktarė Dorota Merecz – Kot pristatė psichologinį į darbo rinką įeinančio jaunimo portretą. Darbo grupėse buvo atliekama darbo ieškančio jauno žmogaus galimybių ir apribojimų analizė. Seminaro dalyviai darbo grupėse metu ieškojo atsakymų kokie tokio jauno žmogaus poreikiai, ambicijos ir galimybės, bei savo išvadas pristatinėjo.

Psichologė Dorota Merecz – Kot kalbėjo apie bedarbystės žalą jaunimui, kokią įtaką daro ilgas nedarbo laikotarpis ir sunkumai su kuriais susiduria žmonės grįždami po ilgo nedarbo į darbo rinką.

Didelis dėmesys skirtas vadinamajam NEET jaunimui – niekur nedirbančiam, nesimokančiam ir jokia veikla neužsiimančiam jaunimui.

Popietinės sesijos metu aptarti „Bendrojo veiksmų plano užimtumui didinti“ prioritetai.

Antrąją seminaro dieną diskutuota kaip profesinės sąjungos gali įsijungti į „Bendrojo veiksmų plano užimtumui didinti“ įgyvendinimą, Lenkijos ir Lietuvos profesinių sąjungų nariai dalijosi savo patirtimi ir idėjomis, siekiant jaunimo užimtumo didinimo.

Susipažinkite su dr. Jan Czarzasty paruošta „Europos bendrojo veiksmų plano jaunimo užimtumui didinti, diegimo paruošimas“ ataskaita.

{phocagallery view=category|categoryid=238}

0 komentaras
0

Palikti komentarą