Profesinės sąjungos su Ministru pirmininku derino pozicijas dėl naujo Darbo kodekso

autorius Solidarumas
IMG 3103

Rugpjūčio 11- ąją Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovai susitiko su LR Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Susitikimo metu profesinės sąjungos Vyriausybės vadovui pristatė savo pasiūlymus naujam darbo kodeksui, bei paragino atsižvelgti į Prezidentės veto.

Premjeras patikino, kad jam skaudu girdėti, kaltinimus esą jis atstovauja tik verslo interesus, todėl susitikime su profsąjungų vadovais tikini, kad atstovauja ir darbuotojus.

Profsąjungų atstovai detalizavo kuo žalingos „nulio valandų“ darbo sutartys, kodėl būtina licencijuoti laikinojo įdarbinimo agentūras, palikti galioti apsaugas renkamų profesinės sąjungos organų nariams ir kt.

„Akivaizdu, jog Vyriausybės vadovui buvo pateikiama vienpusiška informacija apie Darbo kodeksą, todėl susitikimas su profesinėmis sąjungomis ir mūsų argumentų išklausymas padėjo jam susidaryti aiškesnį naujo Darbo kodekso vaizdą ir jo pasekmes darbuotojams. Kol kas susitikimo rezultatų negalime pristatyti, kol nebus galutinai pasirašytas susitarimas raštu su Vyriausybe. Profesinės sąjungos daug kartų teikė savo pasiūlymus dėl naujo Darbo kodekso, bet iki šiol nebuvo išgirstos “,- sakė LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė.

Susitarta, jog sekantis susitikimas vyks paskutinę rugpjūčio savaitę. Jo metu turėtų būti pasirašytas susitarimas dėl profesinių sąjungų pasiūlymų.

0 komentaras
0

Palikti komentarą