Psichosocialiniai veiksniai prisideda prie raumenų ir kaulų susirgimų

autorius Jovita

2022m. spalio mėn. 26d. Įvyko konferencija Europos 2020-2022m. saugių darbo vietų kampanijos ,,Saugiose darbo vietose mažesnis krūvis“ baigiamoji konferencija, kurioje sveikinomo žodį tarė Valstyvinės darbo inspekcijos (toliau- VDI) Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas.

EU -OSHA Lietuvos ryšių punkto koordinatorė, VDI saugos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė Nerita Šot paaiškino, kad 2020-2022 m. kampanijos prioritetas – mažinkime krūvį. Kampanijos tema ypač aktuali, nes paskutiniu metu, kuomet trūksta darbuotojų, neretai esamiems darbuotojams perduodami kolegų krūviai. Jauni darbuotojai (viso apie 30 proc.), atėję į darbo rinką, jau turi kaulų ir raumenų problemų. Manoma, kad per 5-10 darbo metų darbuotojas gali susirgti profesine liga. Tačiau svarbus klausimas, kaip susigrąžinti, jau turinčius sveikatos problemų darbuotojus į darbo rinką?

Mokslininkai neseniai atrado ryšį, kad psichosocialiniai veiksniai prisideda prie raumenų ir kaulų susirgimų. Paskutiniu metu įvardijamos didžiausios dirbančiųjų problemos – per dideli darbo krūviai, užduočių neaiškumas, negebėjimas priimti sprendimus. Paaiškėjo, kad rizikos vertinimą darbo vietoje gli inicijuoti profesinė sąjunga.

Europos darbuotojų saugos ir sveikatos savaitė tęsiasi nuo spalio 24 iki 30d. kurios metu vyksta įvairiausi renginiai, seminarai, kampanijos susitikimai ir pan.

Nuotraukoje viršuje konferencijos dalyviai: LPS ,,Solidarumas“ atstovai pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch ir LPS ,,Solidarumas” darbo inspekcijos viršinino pavaduotojas narys Mindaugas Balsys.

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?