Raginama padėti laikinus sunkumus patiriančioms pramonės įmonėms

autorius Ričardas

2023 m. gegužės 10 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė kreipėsi į Lietuvos Prezidentą G. Nausėdą ir Ministrę Pirmininkę I. Šimonytę, ragindama padėti laikinus sunkumus patiriančioms Lietuvos pramonės įmonėms.

Skaityti žemiau;

LR Prezidentui J. E. G. Nausėdai

LR Ministrei Pirmininkei I. Šimonytei

DĖL PAGALBOS LIETUVOS PRAMONEI, SUSIDURIANČIAI SU LAIKINAIS SUNKUMAIS

2022 m. Rusijos agresija Ukrainoje sukėlė daug ekonominių problemų Lietuvoje ir pasaulyje. Dėl to smarkiai išaugo energijos, maisto, kuro kainos. Rekordiškai išaugusios infliacija ir bankų paskolų palūkanų normos  sumažino gyventojų pajamas ir vartojimą, o tai – prekių ir paslaugų paklausą ir gamybą.

2023 m. šias neigiamas pasekmes pajuto Lietuvos ūkis. 2023 m. pirmą ketvirtį buvo fiksuota techninė – 3.7 proc. Lietuvos BVP recesija, kuri pasireiškė tuo, kad daliai darbuotojų sumažėjo pajamos, nes padaugėjo prastovų, dalis darbuotojų jau yra atleidžiama iš darbo, o kitiems gresia atleidimas.

Kyla nerimas dėl šių įmonių ateities, nes dėl laikinų sunkumų jos yra verčiamos atleisti darbuotojus, o prasidėjus ūkio atsigavimui šių darbuotojų atgal nebesusigrąžins, nes jie jau bus susiradę kitą darbą.

Dalis darbuotojų galėtų padidinti savo kompetencijas ir dirbti toje pačioje įmonėje labiau kvalifikuotą darbą arba atlikti reikalingus darbus, kuriems jie reikiamos kvalifikacijos dabar neturi.

Esant tokiai ekonominiai padėčiai, kai netenkama užsakymų, įmonės dažnai neturi lėšų darbuotojų kvalifikacijų kėlimo programoms.

Siekiant sustabdyti gilėjančią krizę ir užtikrinti tvarų Lietuvos ūkio augimą Vyriausybei siūlome:

1.      Panaudoti ekonomikos stabilizavimo priemones, kurios parodė savo veiksmingumą Covid-19 pandemijos metu, ir padengti laikinus sunkumus patiriančių įmonių sąnaudas, susijusias su darbuotojų prastovomis, apmokant darbuotojams už prastovas.

2.      Skirti lėšų laikinai sunkumus patiriančių įmonių darbuotojų kompetencijų didinimui.

3.      Peržiūrėti biudžetinių įmonių darbuotojų algų, pensijų, socialinių pašalpų, ypač mažesnių už vidurkį, nustatymo tvarką, kad jų augimas nebūtų mažesnis už infliacijos augimą. Spartesnis infliacijos augimas mažina gyventojų pajamas ir tuo pačiu mažina vartojimą, prekių ir paslaugų paklausą, viso Lietuvos ūkio augimą bei pajamas į Valstybės ir savivaldybių biudžetus.

Pagarbiai

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė

AtsakytiAtsakyti visiemsPersiųsti

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?