Rokiškio psichiatrijos ligonės sanitarams priteistas darbo užmokesčio priedas už darbą esant nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų

autorius Solidarumas

50 Rokiškio psichiatrijos ligonės sanitarų padavė ieškinį Rokiškio apylinkės teismui priteisti 30% minimalaus darbo užmokesčio priedą. Patyrę darbdavio spaudimą 20 iš jų pabūgo ir atsiėmė ieškinius. 2014 m. vasario 17 d. Rokiškio rajono apylinkės teismas  pripažino, kad sanitarai prižiūri psichinius ligonius, kurių elgesys dėl jų psichinės būklės nėra ir negali būti prognozuojamas, o atsakovo taikomos priemonės darbo sąlygoms užtikrinti negali pašalinti ieškovų darbo pavojingumą lemiančių veiksnių.

Tuom remiantis teisėja Irena Stulgienė ieškinius tenkino iš dalies, papildomai priteisė delspinigius, įpareigojo Rokiškio psichiatrijos ligoninę per 3 mėnesius nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos nustatyti ieškovams konkretų padidinto tarifinio atlygio už darbą esant nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų dydį ir jį mokėti nuo teismo sprendimo priėmimo dienos.

2014-02-17 Rokiškio rajono apylinkės teismo sprendimas įsiteisėjo 2014 m. rugpjūčio 19 d. kai Panevėžio apygardos teismas rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo ir iš dalies tenkino psichiatrijos ligoninę atstovavusio advokato Tomo Bogdanskio ir sanitarus atstovavusio advokato Justo Vilio apeliacinius skundus. Panevėžio apygardos teismo nutartimi Rokiškio rajono apylinkės teismo  sprendimas  pripažintas teisėtu, išskyrus tai kad 20-čiai sanitarų  buvo padidintos priteistos sumos, o vienai sanitarei sumažinta.

Vyr teisininkas P.Grėbliauskas 8686 17391

0 komentaras
0

Palikti komentarą