Rytų partnerystės šalių atstovai Vilniuje kalbės apie Europos kaimynystės politiką

autorius Solidarumas
daivakv2

2015 m. birželio 18 d. Vilniuje vyks Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumo Darbo grupės atsakingos už socialinį dialogą, darbo santykius ir socialinę politiką posėdis, posėdis  organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos profesine sąjunga „Solidarumas“.

Susitikimo metu bus pasikeista informacija apie socialinės politikos ir socialinio dialogo reformas Lietuvoje bei Rytų partnerystės šalyse.  Bus kalbama apie bendradarbiavimo tarp socialinių partnerių perspektyvas regione.

Posėdyje bus pasikeista nuomonėmis apie Europos Sąjungos kaimynystės politiką. Kaip žinia, Europos Komisija yra pradėjusi viešas diskusijas dėl naujos Europos kaimynystės politikos.

Europos kaimynystės politika pradėta plėtoti 2003 metais, kurios tikslas buvo vystyti artimesnius santykius tarp ES ir jos kaimyninių šalių, tai yra sudaryti daugiau galimybių ekonominiam bendradarbiavimui , padėti įgyvendinti politines, ekonomines ir institucines reformas. Pastaruosius dešimt metų įvyko daug pokyčių  politiniame kaimynystės šalių gyvenime.  Tiek rytų tie pietų kaimynystės šalyse situacija yra gana nestabili. ES Rytų partnerystės politikai priklauso šešios šalys: Baltarusija, Ukraina, Moldova, Gruzija, Armėnija ir Azerbaidžanas.

0 komentaras
0

Palikti komentarą