Šalin rankas nuo mūsų teisės streikuoti

autorius Solidarumas
unnamed

Vasario 18 d. Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija (ITUC) skelbia pasauline veiksmų diena, siekiant apsaugoti darbuotojų teisę streikuoti.Teisė į streiką yra galinga jėga ir demokratijos bei ekonominio teisingumo  pagrindas. Ši pagrindinė teisė yra viskas, kas gali padėti pasipriešinti neteisingumui ir išnaudojimui.

Teisė į streiką yra garantuota Tarptautinės darbo organizacijos konvencijomis.

TDO darbdavių grupė elgiasi taip, kad teisės į streiką neliktų. Jie nori, kad darbo jėga visame pasaulyje būtų pasyvi ir bejėgė. Jie stengiasi pakeisti jėgų balansą tiek darbo vietoje, tiek visuomenėje į blogesnę pusę darbuotojų nenaudai ir visam laikui.

Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) Taryba nusprendė 2015 vasario 18 d. paskelbti diena, skirta apginti teisę į streiką. Visos ITUC organizacijos turėtų prisidėti prie šios dienos organizuodamos įvairias veiklas: įtraukiant darbuotojus ir visuomenę siekiant  apginant teisę į streiką; kalbėtis su šalių vyriausybėmis ir gauti viešą įsipareigojimą, kad ji laikysis pozicijos ir gins teisę į streiką ir bus už tai, kad būtų laikomasi Tarptautinio teisingumo teismo sprendimo; galbūt tai bus pokalbiai su darbdaviais, su darbdaviais kurie supranta ir palaiko darbuotojų teisę streikuoti.

Daugiau informacijos: www.ituc-csi.org/18feb

0 komentaras
0

Palikti komentarą