Seime aptartos kalėjimų medikų problemos

autorius Ričardas

2021 m. liepos 7 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius Ričardas Garuolis, tarptautinių projektų vadybininkė Daiva Kvedaraitė, Įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Vita Subačiutė ir šios profesinės sąjungos narys gydytojas Marijus Šalkevičius susitiko su Seimo parlamentine grupe įkalinimo įstaigų sveikatos priežiūros problemoms spręsti, kuriai vadovauja Seimo Sveikatos komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Neseniai dėl medikų trūkumo negalint užtikrinti paslaugų teikimo nuteistiesiems Laisvės atėmimo vietų ligoninei trims mėnesiams buvo sustabdyta veiklos licenzija. Medikai nenori dirbti įkalinimo įstaigose dėl mažų atlyginimų ir dėl netinkamai organizuojamo darbo.

2019 m. rugsėjį įvykdžius įstaigų pertvarką, kuriai profesinė sąjunga nepritarė, iš darbo išėjo apie trečdalis medikų, o dalis įkalinimo įstaigų nuo to laiko nebeturi gydytojų. Tačiau didžiausia problema yra ta, kad vadovai, atsakingi už sveikatos priežiūrą įkalinimo įstaigose, nemato šių grėsmingų problemų ir nebando jų spręsti.

Todėl prieš mėnesį iš įvairių partijų atstovų buvo sudaryta Seimo darbo grupė įkalinimo įstaigų sveikatos priežiūros problemoms spręsti, kuri ketina vykdyti parlamentinę kontrolę, lankytis įkalinimo įstaigose ir parengti įstatymų pataisas, kurios padėtų sudaryti medikams tinkamas darbo ir apmokėjimo sąlygas, o nuteistiesiems užtikrintų sveikatos priežiūros paslaugų teikimą.

Profesinė sąjunga siūlo atskirti pirminę ir antrinę sveikatos priežiūros grandis kaip tai yra laisvėje esančiose sveikatos priežiūros įtaigose. Susitikimo metu Seimo nariai atidžiai išklausė profesinės sąjungos keliamas problemas ir jų sprendimo būdus.

Sutarta, kad savo pasiūlymus ir pageidavimus profesinė sąjunga raštiškai pateiks Seimui po trijų savaičių ir padės Seimo darbo grupės nariams atskleidžiant tikrąją padėtį šiems lankantis įkalinimo įstaigose.

0 komentaras
0

Palikti komentarą