Seimo narė M.Danielė su su įkalinimo įstaigos medikais nesusitiko

autorius Ričardas

2021 m. rugpjūčio 31 d. Seimo narė Morgana Danielė lankėsi Vilniaus pataisos namuose. Prieš vizitą Seimo narės padėjėja išsiuntė įstaigos vadovui prašymą, kuriame buvo nurodoma, kad Seimo narė pageidauja apie 45 minutes pabendrauti su nuteistaisiais, priklausančiais nuteistųjų tarybai, ir apie 45 minutes pabendrauti su administracijos atstovais bei darbuotoju (ja), išduodančiu nuteistiesiems pakaitinį medikamentą priklausomybėms gydyti – metadoną.

M.Danielė apsilankymo metu susitiko su nuteistaisiais, Vilniaus pataisos namų direktoriumi, tačiau su metadoną dalinančia medike nesusitiko.   

Laisvės partijai priklausanti Seimo narė M.Danielė yra Seime pateikusi įstatymų pataisas dekriminalizuoti narkotikų vartojimą Lietuvoje ir ragina leisti nuteistiesiems įkalinimo įstaigose naudoti švirkštus, nes, jos nuomone, tai padėtų nuteistiesiems, nekeliant grėsmės savo sveikatai, leistis narkotikus, kurių įnešimą į įkalinimo įstaigas ir jų vartojimą Lietuvos įstatymai draudžia, o tai darantys asmenys yra baudžiami.

Įkalinimo įstaigų pareigūnų ir medikų profesinės sąjungos vieningai pasisako prieš galimybę nuteistiesiems turėti švirkštus, nes tai keltų pavojų juos saugančių pareigūnų, įkalinimo  įstaigų medikų bei pačių nuteistųjų sveikatai ir gyvybei. Didelė dalis nuteistųjų serga ŽIV, AIDS, gelta ir kitomis per kraują užkrečiamomis ligomis, todėl suteikus nuteistiesiems teisę turėti švirkštus šios ligos įkalinimo įstaigose dar labiau išplistų.

Tenka apgailestauti, kad Seimo narė M.Danielė apsilankymo Vilniaus pataisos namuose metu nesusitiko su įkalinimo įstaigų medikais ar jų atstovais ir neišgirdo jų nuomonės dėl pasiūlymų dekriminalizuoti narkotikų vartojimą bei suteikti teisę nuteistiesiems turėti švirkštus.

0 komentaras
1

Palikti komentarą