Siūlomos krizės įveikimo priemonės Vokietijoje

autorius Solidarumas
9634690

Koronaviruso pandemijos padariniai smarkiai paveikė daugelį pramonės šakų ir darbuotojų Vokietijoje. Nesvarbu, ar savarankiškai dirbantys ar laisvai samdomi darbuotojai, ar verslininkai – daugelio žmonių pragyvenimo šaltinis yra pajamos iš darbo. Šiuo metu nesuskaičiuojama daugybė nukentėjusių žmonių turi gyventi smarkiai sumažinę išlaidas. Kelių milijardų dolerių vertės pagalbos pakete, Vokietijos Federacijos taryba nusprendė, suteikti greitą finansinę paramą ir mokesčių lengvatas.

Trumpalaikio darbo finansavimas
Įmonės gali kreiptis dėl trumpalaikio darbo išmokų, jei dėl darbo praradimo nukentės tam tikra jų darbuotojų dalis. Vokietijos užimtumo agentūra moka tik dalį prarasto grynojo darbo užmokesčio: 60 proc. o tiems, kurie turi vaikų, bus skiriami 67 proc.
Ką reiškia trumpalaikė pašalpa finansiškai? Ji pskaičiuojama, naudojant pavyzdį: tas, kuris anksčiau uždirbo 3000 eurų grynųjų ir dabar gauna tik 1000 eurų grynųjų dėl sutrumpintų darbo valandų, turi 2 000 eurų trūkumą. Vokietijos užimtumo agentūra perima 60 procentų šios sumos, t. y. 1 200 eurų. Taigi jūs gausite 2200, o ne ankstesnius 3000 eurų. Jei valandų skaičius sumažėja iki nulio, nes nebereikia daugiau dirbti, tada jūs gaunate 60 procentų nuo 3000 eurų – 1 800 eurų per mėnesį. Išmokos už trumpalaikį darbą gali būti mokamos iki dvylikos mėnesių.
Pagalba savarankiškai dirbantiems ir mažoms įmonėms
Savarankiškai dirbantys darbuotojai, laisvai samdomi darbuotojai ir mažos įmonės, kuriose dirba ne daugiau kaip penki darbuotojai, pagal poreikį gauna vienkartinę iki 9000 eurų skubios pagalbos paramą, įmonės, kuriose dirba iki dešimties darbuotojų, iki 15 000 eurų. Šiai paramai gauti būtina sąlyga yra tai, kad dėl koronaviruso buvo patirti ekonominiai sunkumai, kurių anksčiau neturėjote.
Vienkartinė išmoka galioja ne ilgiau kaip tris mėnesius, taip pat gali būti naudojama dar du mėnesius. Pasak Ūkio ministerijos, pirmosios paraiškos jau priimtos ir išmokos atliktos.
Prašymą suteikti neatidėliotiną pagalbą galima užpildyti elektroniniu būdu Vokietijos žemės ir ekonomikos ministerijos tinklalapyje.
Vokietijoje, atskirose žemėse, siūlomos savarankiškos federalinių žemių paramos programas. Pavyzdžiui, Žemutinė Saksonija trečiadienį pradėjo pagalbos programą, pagal kurią savarankiškai dirbantys darbuotojai, laisvai samdomi darbuotojai ir įmonės, turinčios iki 49 darbuotojų, dėl koronaviruso sukeltos situacijos ir patiriantys egzistencinę krizę, gali kreiptis dėl dotacijų ir paskolų likvidumui užtikrinti iš „Landesförderbank“ (NBank).
„KfW Bank“ specialioji paskolų programa
„KfW-Förderbank“ pradėjo neribotą specialių paskolų programą įmonėms, savarankiškai dirbantiems asmenims ir laisvai samdomiems darbuotojams – su supaprastėtomis prieigos sąlygomis. Norėdami pateikti prašymą, kreipkitės į namų banką ar finansavimo partnerį, paaiškina KfW. Finansavimo partneriu gali būti bet kuris komercinis bankas, kooperatinis bankas ar taupomasis bankas.Tačiau priešingai nei skubios pagalbos atveju, šios paskolos ir palūkanos turi būti grąžintos. Ekspertai perspėja, kad likvidumo problema gali tik persikelti vėlesniam laikotarpiui – ir po krizės jums tada tektų dviguba našta, nes turite pragyventi ir sumokėti paskolą. Mokesčius galima atidėti.
Bendrovės taip pat gauna pagalbą dėl mokėtinų mokesčių
Jei pajamų ir pelno mokesčių šiuo metu negalima sumokėti dėl koronos krizės, galima juos sumokėti vėliau, be baudų ar delspinigių, tereikia kreiptis į mokesčių inspekciją. Dėl pelno mokesčio nemokėjimo bus atliekami patikrinimai. Vokietijos finansų ministerija taip pat praneša, kad pradelstos mokesčių skolos neturėtų būti išieškotos iki 2020 m. pabaigos. Šis terminas taip pat taikomas atidėjimams.
Kompensacija už prarastą uždarbį dėl karantino
Jei sveikatos departamentas uždraudžia vykdyti veiklą laisvai samdomiems darbuotojams ar savarankiškai dirbantiems asmenims, pavyzdžiui, dėl to, kad jie turi būti karantine, jie turi teisę į kompensaciją. Pavyzdžiui, turite kreiptis į atsakingą mokesčių administratorių Berlyne, el. Paštu Senato finansų departamentui. Pagal Infekcijos apsaugos įstatymą nukentėjusieji turi teisę į sumą, lygią numatomam pajamų praradimui už pirmąsias šešias savaites. Taip pat gali būti kompensuojamos veiklos išlaidos. Tie, kurie savanoriškai prisijungia prie karantino, neturi teisės į kompensaciją.
Pajamų praradimas dėl atšauktų užsakymų (koncertų, pasirodymų ir t.t.) ir atšauktų įvykių taip pat gali sukelti problemų menininkams. Todėl kviečiama nedelsiant pranešti apie pasikeitusias pajamas, kad atitinkamai būtų galima sumažinti mokesčių įmokas. Iškilus staigiems mokėjimo sunkumams, taip pat galima pateikti neoficialų, trumpai pagrįstą prašymą atidėti įmokų mokėjimą arba mokėti dalimis. Atidėjimas be palūkanų galimas iki 2020 m. Birželio 30 d.
Ypatinga nuomininkų apsauga
Dėl koronos krizės nuomininkai, negalintys susimokėti nuomos mokesčio, negali būti iškeldinami. Nuomos sutartys laikotarpiu nuo 2020 m. Balandžio 1 d. Iki rugsėjo 30 d. negali būti nutraukiamos, tačiau prievolė mokėti nuomą išlieka. Ir tie, kurie dėl krizės negali sumokėti už elektrą, dujas, telekomunikacijas ar iš dalies vandenį, neturėtų būti atjungti.
Darbo užmokestis ir pašalpa vaiko tėvams
Vaikų darželiai ir mokyklos yra uždaryti, tačiau vaikams reikalinga priežiūra: tėvai koronos krizę patiria su ypatingais iššūkiais. Pagal naujus reglamentus toliau mokama 67 procentai darbo užmokesčio už pradinį šešių savaičių laikotarpį, jei tėvai turi prižiūrėti vaikus iki 12 metų dėl uždarytų dienos centrų ir mokyklų. Tačiau suma negali būti didesnė nei 2 016 eurai. Be to, tėvai, kurie gauna mažesnes pajamas, turi galimybę lengviau gauti vaiko priedą. Tai gali būti iki 185 eurų vienam vaikui per mėnesį ir šis dydis priklauso nuo buvusių pajamų per paskutinius šešis mėnesius.
Bedarbiams bus galima paprasčiau naudotis pagrindinėmis socialinės apsaugos priemonėmis
Bedarbiams, laikinai bus galima lengviau naudotis, pagrindinėmis socialinėmis apsaugos priemonėmis. Vokietijos užimtumo agentūra skelbia, kad visiems, kurie pateiks paraišką socialinei apsaugai pagal programą „Hartz IV“ nuo 2020 m. kovo 1 d. Iki birželio 30 d., nebus taikomi turto tikrinimai pirmuosius šešis mėnesius. Per pirmuosius šešis programos „Hartz IV“ mėnesius bus apmokama faktinė nuomos ir šildymo kaina. Savarankiškai dirbantiems asmenims, neturintiems savanoriško nedarbo draudimo, mokama II lygio bedarbio pašalpa, tačiau jei esate savarankiškai dirbantis asmuo ir kreipiatės dėl nedarbo draudimo, galite kreiptis ir dėl I lygio bedarbio pašalpos.
Kaip remiamos didžiosios įmonės?
Be mokesčių lengvatų ir specialiosios programos „KfW“, didelėms įmonėms pagelbės Vokietijos vyriausybės įsteigtas ekonomikos stabilizavimo fondas, kuriame yra keli šimtai milijardų eurų, skirti įmonių veikloms, garantijoms ir paskolų refinansavimui. Pasak Finansų ministerijos, daugiausia dėmesio skiriama didesnėms įmonėms, kuriose dirba daugiau nei 250 darbuotojų.

Parengė Jovita Pretzsch

icbAbm0O 400x400

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?