Skirtumai tarp slaugytojų atlyginimų yra labai dideli

autorius Solidarumas
jovita jurg

2017 balandžio 18d. įvyko Slaugos ir socialinių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ ataskaitinė rinkiminė konferencija. Konferencijoje dalyvavo profesinių sąjungų atstovai – medicinos įstaigų darbuotojai iš Anykščių, Šiaulių, Ukmergės ir Vilniaus.

Konferencijoje pranešimą skaitė Sveikatos apsaugos ministerijos Slaugos koordinavimo skyriaus vadovė Odeta Vitkūnienė. Ji apžvelgė situaciją sveikatos sektoriuje, pristatė perspektyvas, atsakė į užduotus klausimus. Pranešėja teigė, kad ministerija siūlo mažinti rekomenduojamus darbo krūvius slaugytojams, tačiau įstaigos, neretai dėl darbuotojų stokos juos padidina. Slaugytojų trūkumas rajonuose yra didelė problema. Pasak prenešėjos, pagal oficialią staitistika pabaigę mokslus Lietuvoje dirbti lieka tik 57 proc. slaugytojų. Ji pranešė, kad nuo 2018 m. keičiasi slaugytojų licencijavimo tvarka – vaikų slaugytojams bus reikalinga tik bendrosios praktikos slaugytojo licenzija.

Skirtumai tarp slaugytojų atlyginimų yra labai dideli. Šiandien Lietuvoje vienas greitosios pagalbos slaugytojo vidutiniškai uždirba beveik 900 eurų. Universitetinių ligoninių darbuotojų atlyginimai didesni. Viešųjų įstaigų vadovų galios yra labai didelės.

Pranešta, kad yra numatyta įstaigų vadovų rotacija. Skubios pagalbos paslaugos yra labai gerai finansuojamos. Manoma, kad būtų tikslinga slaugytojos atlyginimą susieti su gydytojo atlyginimu arba su vidutiniu Lietuvos atlyginimu. Tačiau liūdniausia padėtis rajonų ligoninėse, kur slaugytojų atlyginimai vos didesni už minimalią mėnesinę algą. Tą problemą bendoma spręsti, tačiau kol kas rezultatai nežymūs. Tą patvirtino ir konferencijos dalyviai.

Kita sena problema, kad medicinos įstaigos turi dirbti atlikti ir panaikintų blaivyklų darbą. Skubios pagalbos skyriai nuolat kovoja su pacientais, kurių vienintelė „liga“ yra girtumas. Jie guldomi į stebėjimo palatas, kol paaiškės ar tikrai jiems nereikia gydymo. Neblaivūs pacientai kelia pavojų tiek darbuotojams, tiek kitiems pacientams, kurie gydomi tose pačiose palatose.  

Slaugos ir socialinių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ ataskaitinėje rinkiminėje konferencijoje ataskaitą pateikė jos pirmininkė Jurgita Žiūkienė, kuri šiai organizacijai vadovauja nuo 2008 metų. Pažymėta, kad organizacija turi labai gerus ryšius su medicinos įstaigų darbuotojų profesinėmis sąjungomis ir atstovauja labai įvairių profesijų medicinos įstaigų darbuotojus. Užmegztas bendradarbiavmas su Norvegijos profesinėmis sąjungomis. Jurgita Žiūkienė atsisakė kandidatuoti į pirmininkės pareigas, nes planuoja vykti dirbti į Norvegiją.

Konferencijoje pakeistas organizacijos pavadinimas. Nuo šiol ji vadinsis Medicinos įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“. Jos pirmininke vienbalsiai išrinkta Jolanta Keburienė. Išrinktos dvi pirmininkės pavaduotojos –  Vida Švaikauskienė ir Eglutė Kirklienė. Į tarybą išrinktos Gerda Džiugienė, Jelena Jurėnienė, Vaida Sudeikienė, Daiva Tylienė ir Mindaugas Steponavičius. Naujai išrinkta Medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė Jolanta Keburienė pristatė savo veiklos planus: balandžio 28d. dalyvauti mitinge Vilniuje, gegužės 12d. dalyvauti slaugytojo dienos minėjime, įtraukti naujus narius į profesinę sąjungą, kelti slaugytojos profesijos prestižą bei atlyginimus.

Po konferencijos naujoji profesinės sąjungos vadovybė susitiko su Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Parengė Jovita Pretzsh.

jovit jurg1

 

jovit jurg2

 

jovit jurg3

 

 

 

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą