Sprendžiamos Lietuvos gidų problemos

autorius Solidarumas
FullSizeRender

Sausio 13 dieną Gidų ir kelionės vadovų profesinės sąjungos “Solidarumas” atstovai su pirmininku Ričardu Garuoliu priešakyje susitiko Ūkio viceministru Ramūnu Buroku, kuris įdėmiai išklausė gidų problemas.

Deja, daugiausiai problemų gidams kelia netinkamas Valstybinio turizmo (VTD) departamento darbas.

Neseniai VTD be jokios priežasties panaikino virš milijono litų kainavusį gidų tiklalapį, kuriame buvo galima lengvai rasti gidą pagal kalbą, kuria jis dirbo. VTD reikalauja, kad gidai dar kartą pildyti prašymą, jei jie nori, kad jų telefono numeriai ir el. adresai būtų paviešinti VTD sąraše, nors po gidų baigimo kursų kiekvienas gidas jau buvo užpildęs tokį prašymą.

Apie tai, kad reikia dar kartą pildyti šitą prašymą sužino tik viena gidų organizacija, gidų profesinei sąjungai apie tai kažkodėl nebuvo pranešama.

VTD šiemet nekvietė gidų profesinės sąjungos dalyvauti gidų patikrinimuose, o gidų profesinei sąjungai pareiškus norą dalyvauti, atsisakė ją kviesti, nes kaip paiškėjo, tikrinimo metu VTD trukdė policijai sulaikyti ir nubausti nelegalius gidus, neteisėtai išduodamas jiems leidimus, nors tai daryti turėjo teisę tik speciali tarpžinybinė komisija.

Tikimės, kad naujoji valdžia pagaliau privers VTD dirbti ir vykdyti Lietuvos įstatymus.

0 komentaras
0

Palikti komentarą