Stiprinti darbuotojų jėgą darbo vietoje, bendruomenėje ir politiniuose procesuose

autorius Solidarumas

2013 rugsėjo 17-19 d. Briuselyje vyko Visos Europos profesinių sąjungų (PERC) konferencija – vasaros stovykla – „Stiprinti darbuotojų jėgą darbo vietoje, bendruomenėje ir politiniuose procesuose“

Konferencijoje dalyvavo atstovai iš šių šalių atstovai: Albanijos, Austrijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Belgijos, Kroatijos, Čekijos, Kipro, Suomijos, Prancūzijos, Graikijos, Vengrijos, Italijos, Kosovo, Makedonijos, Moldovijos, Juodkalnijos, Norvegijos, Lenkijos, Rusijos;, Serbijos, Turkijos ir Ukrainos.

Konferencijos metu buvo dalintasi gerąją patirtimi. Šį kartą detaliau savo darbo būdus bei strategijas pristatė Lenkijos „Solidarnosc“, Bulgarijos „CITUB“, Rusijos „KTR“.

Diskutuota ir išgryninti esminiai atramos taškai formuojant tolimesnę profesinių sąjungų kūrimo bei judėjimo strategiją bei politinę kryptį t.y.:

– Stiprinti pirmines grupes įmonėse (tai yra profesinio judėjimo pamatai)

– Pradėti darbą su neformalaus darbo atstovais (su darbuotojais neturinčiais darbo sutarčių). Ruošiama strategijai darbui su šia sritimi. Atkreiptas dėmesys į tai, kad 40 procentų visų pasaulio dirbančiųjų dirba neformalaus darbo srityje, kuri tendencingai plečiasi ir stiprėja.

Rinkti statistinius duomenis apie veikiančias įmones ir neturinčias profesinių sąjungų – steigti profesines sąjungas jose.

Konferencijoje dalyvavo LPS „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė bei LPS „Solidarumas“ atstovas, atsakingas už naujų narių organziavimą Audrius Cuzanauskas.

0 komentaras
0

Palikti komentarą