Susitikimas su Tarptautinės darbo organizacijos vadovu

autorius Solidarumas
guy ryder

2019 m. balandžio 25 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė kartu su kitų Lietuvos profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų atstovais Vilniuje susitiko su Tarptautinės darbo organizacijos (ILO) generaliniu direktoriumi Gi Raideriu (Guy Ryder). Svečią domino darbo santykių padėtis Lietuvoje.

Tarptautinė darbo organizacija yra svarbiausia pasaulyje organizacija, atsakinga už darbo santykių priežiūrą pasaulyje. Daugiau skaityti čia ir čia.

Susitikime buvo aptarti darbo rinkos pokyčiai Lietuvoje, taip pat klausimai, kurie jaudina socialinius partnerius. Kristina Krupavičienė paminėjo imigracijos iš trečiųjų šalių keliamą socialinį dempingą, kuris neleidžia didėti Lietuvos darbuotojų atlyginimams, kurie yra dar maži, nors Lietuvos darbuotojai pagal išdirbtų viršvalandžių kiekį pirmauja Europoje, bei liberalias Darbo kodekso pataisas, kurios sukėlė chaosą profesinių sąjungų santykiuose, nes nėra aišku ar kolektyvinė darbo sutartis galioja, tik profesinės sąjungos nariams, ar visiems darbuotojams, ar darbdavys gali pasirašyti kolektyvinę darbo sutartį, ignoruojant mažesnes profesines sąjungas ir pn.

Gi Raiderio padėjėjai užsirašė pateiktas pastabas ir klausimus bei pažadėjo į juos atsakyti.

0 komentaras
0

Palikti komentarą