Susitikime su Socialinės apsaugos ir darbo viceministru Laisvūnu Bartkevičiumi bei ministerijos atstovais aptarta Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ rezoliucija

autorius Solidarumas

Lapkričio 7 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko susitikimas, kuriame aptarta Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ koordinacinėje taryboje priimta rezoliucija.

Rezoliucijoje išreiškiamas pritarimas užimtumo didinimo programos rengimui, siūlomas konstruktyvus bendradarbiavimas dėl darbo santykių lankstumo didinimo, siūloma peržiūrėti darbo užmokesčio sistemą Lietuvoje, grąžinti vaiko pinigus, plėtoti socialinio būsto statybas, sukurti stipendijų fondą nepasiturintiems vaikams ir kiti pasiūlymai.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Jurijus Zaranka teigė, jog profesinės sąjungos sutinka kalbėtis, derėtis su darbdaviais dėl darbo santykių lankstumo, kolektyvinių sutarčių tiek įmonėse tiek ir šakinių, tačiau dažnai iš darbdavio pusės nesulaukiama tinkamo atsako.

Atsakingoji sekretorė Kristina Krupavičienė akcentavo didelę socialinę atskirtį, kurią būtina mažinti, todėl būtina grąžinti „vaiko pinigus“- 52 litus per mėnesį, šeimoms auginančioms nepilnamečius vaikus, kurti dienos centrūs, kuriuose galėtų pagalbą gauti ir vaikai, ir tėvai.

Dideles pajamas gaunantiems asmenims tokia suma yra maža, tačiau ji padeda sunkiai galą su galu suduriančioms šeimoms.

Kaimiškosiose vietovėse žmonės skursta net ir neasocialūs asmenys vien dėl deramų darbo vietų nebuvimo.

Tarptautinė sekretorė Daiva Kvedaraitė teigė, jog Europos Komisija ir Pasaulio bankas rekomenduoja Lietuvai keisti mokestinę politiką ir įvesti prabangos mokestį.

Ministerijos padalinių atstovai, dalyvavę susirinkime pasakojo, kad yra programos, skirtos bendruomenių socialinėms veiklos, kurias finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Kitais metais visoje Lietuvoje bus įsteigta papildomai 80 socialinių darbuotojų etatų, dienos centrams skirta 800 tūkstančių litų.

Viceministras Laisvūnas Bartkevičius teigė, kad profesinės sąjungos gali ir turi patari ministerijai kokias problemas reikia spręsti, kokios problemos yra pačios aktualiausios.

Ministerija visada yra atvira dialogui ir yra viena iš labiausiai su profsąjungomis bendradarbiaujančių institucijų, todėl yra pasiruousi bendradarbiauti įgyvendinant Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ koordinacinėje taryboje priimtą rezoliuciją.

Susitikime dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Jurijus Zaranka atsakingoji sekretorė Kristina Krupavičienė, tarptautinių reikalų sekretorė Daiva Kvedaraitė, vyriausiasis teisininkas Petras Grėbliauskas, vyriausioji finansininkė Virginija Labunskaitė.
{phocagallery view=category|categoryid=46}

0 komentaras
0

Palikti komentarą