Susitiko užimtumo tarnyboje

autorius Solidarumas
index

2020 m. spalio 23 d. Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė, jos pavaduotoja Jovita Pretzsch susitiko Vilniuje su Lietuvos Respublikos Užimtumo tarnybos vadove (UZT) Inga Balnanosiene.

Susitikimą inicijavo Lietuvos profesinė sąjunga ,,Solidarumas” tikslu išsiaiškinti kokia šiuo metu yra užimtumo situacija Lietuvoje, ar finansavimas užimtumui yra pakankamas, kokios yra perkvalifikavimo ir/ar kvalifikacijos kėlimo galimybes COVID akivaizdoje ir pan.

Šiuo metu Lietuvoje rengiamame DNR plane yra skiriama 6,5 mln. Eurų perkvalifikavimui. Situacijai besikeičiant dar 10 mln. Ekonomikos ir inovacijų ministerija skirs Užimtumo tarnybai, siekiant visą perkvalifikavimą turėti vienose rankose.

Susitikimo dalyvės aptarė darbo paieškos išmoką. Akivaizdu, kad kartais nepamatuotai ilgai teikiama parama darbo ieškančiam asmeniui. Yra atvejų, kad net 10 metų mokamos išmokos ilgalaikiams bedarbiams. Yra nuomonių, kad t.b. kitokios jos mokėjimo sąlygos. Darbo paieškos išmoka turėtų būti tęsiama tiems, kam yra apsunkinta darbo paieška, teigė UZT vadovė.

Susitikimo metu UZT vadovė atskleidė, kad ji yra prieš visuomenei naudingus darbus, kurių metu darbuotojai ,,atidirbinėja” už valstybės išmokas. Kai kuriais atvejais, tai net gali būti savotiškas asmens žeminimas, tuomet, kai to asmens, kuris turėjo aukštąjį išsilavinimą, kartais prašoma ravėti gyvatvores. 

Šiuo metu siekiama supaprastinti visą profesinį mokymą, tvirtino UZT vadovė. Tikslas yra toks, kad licenzijuota mokykla parengia mokymo programą, o žmogus turi teisę rinktis. Šiuo metu per DNR planą rengiamas aukštą pridėtinę vertę kuriančių profesijų sąrašas. Tie, kas nuspręs mokytis tokių profesijų, galės gauti stipendiją. 

Užimtumo tarnybos vadovė atskleidė, kad kuriami Regioniniai profesinio orientavimo centrai. Profesinės sąjungos atstovės paprašė įtraukti jų atstovus į šių centrų veiklą. UZT vadovė dėl to, kad atstovai būtų įtraukti – neprieštaravo.

0 komentaras
0

Palikti komentarą