Sutarta stiprinti socialinį dialogą

autorius Ričardas

2021 m. rugpjūčio 25 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ patalpose Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, jos pavaduotojai Rimtautas Ramanauskas, Jovita Pretzsch, generalinis sekretorius Ričardas Garuolis, AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas ir  Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ darbo inspekcijos viršininkas Stanislavas Fedaravičius, Socialinio draudimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vincas Kunca, AB „Kelių priežiūra“ profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininko pavaduotojas Algimantas Medzevičius ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ projektų vadovė Daiva Kvedaraitė susitiko su Lietuvos pramoninkų konfederacijos generaliniu sekretoriumi Ričardu Sartatavičiumi.

Susitikime, kuris įvyko Lietuvos pramoninkų konfederacijai pasiūlius, buvo aptartos galimybės plėsti ir gerinti socialinį dialogą Lietuvoje.

Pasidalinta darbdavių ir profesinių  sąjungų atstovų mintimis ir lūkesčiais, gyvenant pandemijos, migrantų krizės ir geopolitinių permainų metu.

K. Krupavičienė atkreipė dėmesį, kad prieš du dešimtmečius, kai Lietuvos pramonininkų konfederacijai vadovavo B. Lubys, buvo padėti geri pamatai socialiniam dialogui vystyti, įsteigta Trišalė taryba, vyko nuolatiniai Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir profesinių sąjungų atstovų susitikimai, kuriuose buvo aptariami svarbūs Lietuvos pramonei klausimai ir kartu ieškoma geriausių jų sprendimo būdų. Lietuvos profesinės sąjungos rengė piketus prie Seimo ir Vyriausybės, reikalaudamos imtis veiksmų išsaugant Lietuvos pramonę ir darbo vietas.

Deja, vėliau nuo bendradarbiavimo su profesinėmis sąjungomis buvo nutolta. Ji pažymėjo, kad socialinio dialogo ypač trūksta privačiose įmonėse, kuriose sudarytų kolektyvinių sutarčių skaičius yra mažiausias Lietuvoje.

Susitikimo metu buvo vieningai sutarta siekti glaudesnio darbdavių ir profesinių sąjungų bendradarbiavimo, nes tiek darbdavius, tiek darbuotojus vienija noras, kad jų įmonės sėkmingai dirbtų, aptartos priemonės, kurios padėtų stiprinti socialinį dialogą, ir klausimai, kuriuos būtų galima artimiausiu metu apsvarstyti dvišalių susitikimų metu.

0 komentaras
0

Palikti komentarą