Sveikatos apsaugos viceministras atsakė dėl paramedikų rengimo

autorius Ričardas

2021 m. gegužės 9 d. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ gavo atsakymą į savo raštą dėl Greitosios medicinos pagalbos (GMP) vairuotojų apmokymo paramedikais. Skaityti čia. Sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas atsakė, kad Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama įvertinti esamą situaciją, atlieka GMP įstaigų apklausą ir vertina galimybę vairuotojų perkvalifikavimui panaudoti 2021-2027 periodo Europos Sąjungos fondų lėšas, pažymėdamas, kad šią problemą iš dalies galėtų išspręsti GMP reforma, kuri garantuotų vieningos politikos formavimą, tinkamą gyvybės gelbėjimo ir išsaugojimo paslaugų teikimą ir jų apmokėjimą.

Pateikiame visą atsakymą.

Lietuvos profesinei sąjungai „Solidarumas“

Kopija Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai 2021-05- Nr. (10.1.1.2E-421)10- Į 2021-04-15 Nr. S-1167

DĖL PAGALBOS GMP VAIRUOTOJAMS ĮGYTI PARAMEDIKŲ KVALIFIKACIJĄ

Sveikatos apsaugos ministerija, vykdydama Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos 2021 m. balandžio 15 d. rašte Nr. S-1167 „Dėl pagalbos GMP vairuotojams įgyti paramedikų kvalifikaciją“ pavedimą, š. m. gegužės 4 d. organizavo pasitarimą su Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovais ir aptarė galimas galimybes finansuoti greitosios medicinos pagalbos (toliau – GMP) įstaigose dirbančių vairuotojų perkvalifikavimą į paramedikus, kuriame dalyvavo Ministrės Pirmininkės patarėja Živilė Gudlevičienė.

Informuojame, kad Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama įvertinti esamą situaciją, atlieka GMP įstaigų apklausą ir vertina galimybę vairuotojų perkvalifikavimui panaudoti 2021-2027 periodo Europos Sąjungos fondų lėšas.

Pažymime, kad šią problemą iš dalies galėtų išspręsti GMP reforma. Tai garantuotų vieningos politikos formavimą, tinkamą gyvybės gelbėjimo ir išsaugojimo paslaugų teikimą, jų apmokėjimą.

Viceministras Aurimas Pečkauskas

0 komentaras
0

Palikti komentarą