Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas” konferencija

autorius Solidarumas
mokyt kindur

Gegužės 7 d. Vilniaus įgulos Karininkų Ramovėje įvyko Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas” konferencija „Švietimo darbuotojų aktualijos”.

Pirmoje konferencijos dalyje dalyvavo Lietuvos meno mokyklų mokytojai. Toks susitikimas, kuriame buvo kalbama apie etatinį darbo užmokesčio modulį būtent meno mokyklų darbuotojams, vyko pirmą kartą, todėl į konferenciją atvyko ir vadovai. Ateinanti naujovė kelia labai daug klausimų švietimo bendruomenei.

Šioje diskusijoje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas. Konferencijos dalyviai uždavė be galo daug klausimų. Visų laukia didelis iššūkis. Kiekvienoje švietimo įstaigoje labai daug priklausys nuo vadovo ir kolektyvo gebėjimo tartis ir susitarti. Mokytojai sunerimę ar bus visi darbai apmokėti, ar užteks pinigų, kaip bus skaičiuojamos kontaktinės ir nekontaktinės valandos. Profesinė sąjunga gali ateiti į pagalbą, telkdama įvairių mokyklų darbuotojus, padėdama dalintis patirtimi. Juk labai daug priklausys nuo vadovo, kaip jis elgsis. Mokytojai nėra sužavėti ateinančiu etatinio darbo užmokesčio modeliu, nes nuo rugsėjo mėn. jiems nedidės atlyginimai. Kol kas lieka tik pažadai 2019 metams.

Antroje konferencijos dalyje pasveikino konferencijos dalyvius atvykusi Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė. Ji palinkėjo švietimiečiams sutelktumo ir noro kovoti dėl savo teisių bei pakvietė kreiptis į Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ teisininkus, ištikus nenumatytiems atvejams. Be to galima kreiptis ir į pačią pirmininkę, kuri turi nemažai patirties bendraujant su darbdaviais.

Visiems dalyviams buvo labai naudingas Valsrtybinės darbo inspekcijos atstovės Kotrynos Jakavičiūtės pranešimas apie Darbo kodekso kai kuriuos straipsnius svarbius švietimo darbuotojams. Inspektorė atsakė į daug klausimų, kurie rūpėjo mokytojams: apie atostogų trukmę, mokėjimą už papildomą darbą, kolegų pavadavimus, vadovų piktnaudžiavimą terminuotomis sutartimis, kai nutraukiama vasarai, o nuo rudens vėl sudaroma nauja sutartis su tuo pačiu darbuotoju.

Konferencijos pabaigoje buvo svarstytas klausimas dėl Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ tarybos sudėties papildymo naujais nariais. Šios profesinės sąjungos pirmininkė „Solidarumas“ pirmininkė Ramutė Minkevičienė pasiūlė, jog po Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ suvažiavimo teks grįžti prie nario mokesčio dydžio peržiūrėjimo.

Konferencija parodė, jog Lietuvos švietimo laukia labai dideli iššūkiai. Ar sugebės reformų dėka palengvinti sunkią naštą švietimo darbuotojams? Yra nemažai skeptikų.

 Aldona Kindurienė

 Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ vicepirmininkė

0 komentaras
0

Palikti komentarą