Švietimo profesinių sąjungų vadovai Prezidentūroje

autorius Solidarumas

Vasario 19 d. šalies švietimo profesinių sąjungų vadovai lankėsi Prezidentūroje, kur susitiko su švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadove Prezidentės vyriausiąja patarėja Rūta Kačkute ir nacionalinio saugumo grupės vadovu Prezidentės vyriausiuoju patarėju Valdemaru Sarapinu.

R. Kačkutė įvardino šio susitikimo tikslą  – pasitarti su mokytojų atstovais, kaip mokyklose stiprinti patriotizmą, esant tokiai politinei situacijai,  užkirsti kelią kitų šalių propagandos plitimui. Krašto apsaugos ministerijos karininkai pristatė, kaip pasikeitė karo ideologija šiandien, kokie informacinio karo pavojai gresia Lietuvai.

Vėliau vykusios diskusijos metu, Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Aldona Kindurienė kalbėjo apie socialinio dialogo nebuvimą arba jo imitavimą, apie mokytoją, atsidūrusį konfliktinėje situacijoje: iš vienos pusės jam mažinamas atlyginimas, iš kitos pusės reikalavimai mokytojui didėja, neatsižvelgiama į pablogėjusią mokinių socialinę padėtį.  Šalies valdžios nenoras ar nesugebėjimas nedelsiant ir efektyviai spręsti susikaupusias švietimo sistemos problemas,  delsimas blogina mikroklimatą mokyklose, kas neišvengiamai atsiliepia ir moksleivių ugdymui.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Laima Juknienė kelis kartus pabrėžė, kad visų lygių šalies švietimo valdžios atsainus ir, ne vienu atžvilgiu, neteisingas elgesys su švietimo sistemos darbuotojais kelia socialinę įtampą, kuri artimiausiu laiku gali virsti masiniais protestais.

Švietimo profesinių sąjungų vadovai pabrėžė, kad neatsakingi aukštų šalies pareigūnų – ŠMM ministro pareiškimai yra didžiausias pavojus nacionaliniam Lietuvos saugumui informacinio karo fronte.

Pasak Prezidentūros atstovų, išsakytos pastabos bus analizuojamos, o bendravimas su profesinėmis sąjungomis bus produktyvesnis

Aldona Kindurienė
KŠDPS pirmininkė.

0 komentaras
0

Palikti komentarą