Teismas aiškinasi ar teisėtai iš darbo atleistas „Snow Arenos“ darbuotojas

autorius Solidarumas

Sausio 29- ąją Druskininkų miesto apylinkės teismo posėdyje nagrinėta UAB „Stamita“ slidinėjimo trąsų padalinio Druskininkų „Snow Arena“ darbuotojo Aurelijaus Gečiausko atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu byla. Darbuotojas ieškinyje taip pat prašo grąžinti į darbą ir priteisti darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką.

Aurelijų Gečiauską, UAB „Stamita“ darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininką, šiame teismo procese atstovauja Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ vyriausiasis teisininkas Petras Grėbliauskas, teisininkė Ksenija Giedraitienė bei Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdybos narys Arūnas Lekavičius.

Aurelijų Gečiauską darbdavys kaltina rugpjūčio 27 dieną papietavus su 50 procentų nuolaida „Savitarnos restorane“ esančiame „Snow Arenoje“, kurie apytiksliai galėjo kainuoti 8 litus, o su nuolaida apie 4 litus. Nuolaida pietums darbuotojams galioja darbo dienomis, o minėtą dieną A.Gečiauskas nedirbo.

Vyriausiojo teisininko Petro Grėbliausko nuomone, darbuotojas nepažeidė darbo drausmės, o jei ir būtų laikoma, kad darbo drausmė pažeista, tai drausminė nuobauda yra neproporcinga ir akivaizdžiai per griežta, kas prieštarauja Darbo kodekso 238 str.

Teismo posėdyje pakviesta liudyti UAB „Stamita“ administratorė teigė, jog kiekvienas darbuotojas turi korteles, kurios fiksuoja darbuotojo atėjimo į darbą laiką, bei ja pasinaudojus gauna nuolaidą pietums. Tačiau pati administratorė pripažino, jog nuolaida gali būti suteikta ir be kortelės – tą padaryti leidžia „Savitarnos restorane“ naudojama kompiuterinė apskaitos programa. Beto restorano personalas neturi informacijos apie darbuotojų darbo grafikus, todėl nežino, kuris darbuotojas pietauja darbo ar nedarbo dieną.

Teismo posėdyje pasisakęs Aurelijus Gečiauskas teigė, jog bendrovėje nėra nustatytos pietavimo su nuolaida tvarkos, darbuotojai nėra su ja susipažinę.

Vėliau teisme parodymus davusi minėta administratorė šiuos žodžius patvirtino.

Atsakovą A. Gečiauską teisme atstovavusi teisininkė Ksenija Giedraitienė atkreipė dėmesį, jog bendrovės darbo tvarkos taisyklėse „sistemingu darbo drausmės pažeidimu laikoma, kai per vienerius metus padaroma trys ir daugiau darbo drausmės pažeidimai“, o faktų, jog darbuotojas padarė tris ir daugiau drausminius pažeidimus nėra. Todėl darbdavys be jokio pagrindo kvalifikuoja papietavimą su nuolaida kaip sistemingą pažeidimą.

Teisme pasisakęs ieškovo A.Gečiausko atstovas, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdybos narys Arūnas Lekavičius klausė ar darbdavys turi informaciją kiek konkrečiai kainavo pietūs ir kokią žalą darbdaviui padarė darbuotojas?

Atsakymo į šį klausimą darbdavio samdyti advokatai nežinojo, spėliojo, jog tai galėjo būti apie 20 litų. Tačiau A.Gečiausko nuomone, pietų kaina be nuolaidos neviršijo 8 litų.

Sekantis teismo posėdis vyks kovo 7 dieną, neatmetama galimybė, jog iki šios datos pavyks pasirašyti taikos sutartį.

0 komentaras
0

Palikti komentarą