Teismas panaikino Rokiškio psichiatrijos ligoninės profesinės sąjungos nariams skirtas baudas

autorius Solidarumas

Kovo 13 dieną Rokiškio rajono apylinkės teismas (toliaus – teismas) priėmė nutartį ir panaikino to paties teismo vasario 17 dieną priimtą nutartį, kuria buvo skirtos baudos už teismui duotos priesaikos sulaužymą.

Civilinėje byloje buvo priimtas nutarimas skirti 6 profesinės sąjungos nariams baudas po 200 litų už neva priesaikos, duotos teismui, sulaužymą – sąmoningai pateikus melagingus paaiškinimus.

Vasario 17 dieną teismas buvo nutaręs, jog profesinės sąjungos nariai, teigdami, jog „nei darbuotojai, nei profesinė sąjunga apie atliktą psichosocialinės rizikos veiksnių vertinimą nežinojo, jokių anoniminių anketų darbuotojai nepildė“, taip pat, kad „pamainoje dirba po vieną ar du sanitarus“ ir t.t., teigė klaidingas aplinkybes.

Tačiau Rokiškio psichiatrijos ligoninės profesinės sąjungos advokata, pateikė teismui prašymą dėl paskirtos baudos panaikinimo, kuriame nurodė, kad jo ginamieji teikdami paaiškinimus, nurodė aplinkybes, kurias jie žinojo ir galėjo žinoti, t.y., kad tam tikrame ligoninės skyriuje jie dirbo po vieną. Aplinkybės, jog galėjo dirbti ir daugiau sanitarų, ieškovams nebuvo žinomos ir negalėjo būti žinomos.

Teismo nutartyje, kuria naikinamos baudos, teigiama, jog nors profesinės sąjungos narių duodant paaiškinimus nurodytos aplinkybės, dėl kurių ir skirtos baudos, nebuvo tikslios, tačiau priesaikos sulaužymu gali būti pripažinti žinomi melagingi paaiškinimai pateikti teismui per apklausą.

0 komentaras
0

Palikti komentarą