UAB „Busturas“ vairuotojams didėja atlyginimai

autorius Solidarumas
etuicxdv

Rugsėjo 3 dieną po kolektyvinių derybų UAB „Busturas“ profesinė sąjunga ir bendrovės administracija pasirašė susitarimą, kuriame numatytas valandinio atlyginimo didinimas įmonės vairuotojams. Susitarimą pasirašė UAB „Busturas“ profesinės sąjungos „Solidarumas“pirmininkė Alma Steponavičienė ir bendrovės generalinis direktorius Tomas Bielinskas.

Pasirašytas susitarimas yra kolektyvinės sutarties priedas ir įsigalioja nuo 2015 metų rugsėjo 1 – osios. Susitarime numatyta vairuotojams-konduktoriams, dirbantiems miesto maršrutuose valandinį atlyginimą padidinti nuo 2,21 euro iki 2,60 euro, tarpmiesčio ir priemiesčio autobuso vairuotojams nuo 1,82 euro iki 2.60 euro.

Darbo užmokestis kils ir daliai autobusų techninio aptarnavimo darbuotojų.

UAB „Busturas“ generalinis direktorius Tomas Bielinskas teigė, kad bendrovės pirmojo pusmečio pelningumo rezultatai yra geri, todėl yra galimybė dalimi pelno pasidalinti su darbuotojais.

Susitikimo metu Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ vicepirmininkas Algirdas Markevičius iškėlė klausimą dėl vairuotojų sveikatos patikrinimo laiko, kuris neįtraukiamas į darbo laiką, nors darbuotojas vykdo darbdavio nustatytą pareigą. Vicepirmininko nuomone darbo laikas turi būti skaičiuojamas nuo to momento, kai vairuotojas pradeda tikrinti sveikatą prieš išvykimą į reisą.

UAB „Busturas“ generalinis direktorius Tomas Bielinskas sutiko su šia mintimi ir pasiūlė šį klausimą aptarti subūrus atskirą iš profesinės sąjungos ir bendrovės administracijos sudarytoje darbo grupėje.

Derybose aptarti autobusų maršrutų sudarymo ir koregavimo klausimai, gaunamų keleivių skundų nagrinėjimo tvarka ir problemos susijusios su kultūringu keleivių aptarnavimu.

Šios derybos yra pradėtų darbų tęsinys – 2015 metų vasario 20 dieną pasirašius UAB „Busturas“ kolektyvinę sutartį buvo numatyta tęsti derybas dėl darbo užmokesčio didinimo.

Bendrovės kolektyvinėje sutartyje priklausomai nuo darbo stažo numatytos prailgintos apmokamos kasmetinės atostogos, įtrauktos papildomos socialinės ir darbo saugos garantijos darbuotojams, kaip pvz: „darbdavys negali atleisti iš darbo savo iniciatyva (išskyrus, kai įsiteisėja teismo nuosprendis, kuriuo darbuotojas nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą) darbuotojo, bendrovėje veikiančios profesinės sąjungos nario, negavęs tos profesinės sąjungos renkamojo organo išankstinio sutikimo.

Darbuotojai turės papildomų socialinių garantijų – mirus artimąjam,  gimus vaikui bus išmokamos vienkartinės išmokos, darbuotojams, turintiems darbo stažą įmonėje 10 metų, 15 metų, toliau kas penki metai, išmokamas  nustatytas priedas prie darbo užmokesčio. Darbdavys įsipareigojo galinėse maršrutų stotelėse skirti trumpalaikes pertraukėles pamainai perduoti, kurios bus įskaitomos į vairuotojo darbo laiką. Praplėstos įmonėje veikiančių profesinių sąjungų veiklos garantijos.

Parengė LPS “Solidarumas” atstovas spaudai Vytautas Kašėta
{phocagallery view=category|categoryid=314}

0 komentaras
0

Palikti komentarą