Spaudos konferencijoje kalbėta apie rugsėjo 10-osios protesto akciją

autorius Solidarumas
IMG 1185

Rugsėjo 8 dieną didžiausios Lietuvos profesinės sąjungos – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ surengė spaudos konferenciją, kurioje žurnalistams išsamiau paaiškino apie rugsėjo 10 d. 12 val. prie Seimo ir Vyriausybės organizuojamą protesto akciją.

Lietuvos profesinių sąjungų lyderiai Artūras Černiauskas (LPSK) ir Kristina Krupavičienė (LPS „Solidarumas“) uždavė retorinį klausimą – kur yra numatyti mainai, kai už lankstesnį atleidimą iš darbo ir mažesnes išeitines kompensacijas siūlomi didesni darbo užmokesčiai ir daugiau darbo vietų?

„Vidutinis atlyginimas Lietuvoje yra labai mažas, jis yra kelis kartus mažesnis nei, pavyzdžiui, Belgijos minimali alga siekianti apie 1,5 tūkst. eurų. Kol tokie atlyginimai bus, Lietuvoje jokia jėga neišlaikys žmonių, kurie visada ieškos kelio, kur gali uždirbti daugiau“, – sakė LPS „Solidarumas“ pirmininkė K.Krupavičienė.

Beto pirmininkė atkreipė dėmesį, kad Seimui pateiktas kitas, nei Trišalėje taryboje svarstomas darbo kodekso projektas.

Iš 262 naujojo Darbo kodekso projekto straipsnių, apie 60 straipsnių yra nesuderinta su profesinėmis sąjungomis ir 41 straipsnis, kuris pablogins dirbančiųjų garantijas.

Pagrindinės naujojo Darbo kodekso nuostatos, kurioms nepritaria profesinės sąjungos:

–    darbuotojo atleidimas, įspėjus prieš 3 dienas;
–    darbo užmokesčio mažinimas;
–    išeitinių išmokų ir įspėjimo terminų mažinimas;
–    maksimalios daro laiko savaitės ilginimas iki 60 val.;
–    terminuotų darbo sutarčių įvedimui nuolatinio pobūdžio darbui;
–    atostogų už darbo stažą panaikinimui;
–    darbo stažo pensijai gauti ilginimui penkeriais metais;
–    darbuotojų auginančių vaikus garantijų mažinimui;
–    profesinių sąjungų veiklos suvaržymui.

Protesto akcijoje dalyvaus ne tik Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Mažeikių, Radviliškio ir kt. miestų dirbantieji, bet ir Norvegijos, Vokietijos profesinių sąjungų atstovai. Protesto akcijas prie Lietuvos ambasadų ketinama surengti Latvijoje, Estijoje. Iš viso suteiktas leidimas dalyvauti 2000 žmonių.

0 komentaras
0

Palikti komentarą