UAB „Kauno autobusai“ darbuotojai: administracija kišasi į profesinių sąjungų veiklą

autorius Solidarumas
IMG 1466

Rugsėjo 30 dieną UAB „Kauno autobusai“ vykusiame susirinkime darbuotojai viešai pateikė informaciją, kad dalis UAB „Kauno autobusai“ administracijos darbuotojų daro psichologinį spaudimą ir diskriminuoja bendrovėje veikiančios, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ sudėtyje esančios profesinės sąjungos – Kauno transporto įmonių profesinės sąjungos narius. Bendrovės administracijos darbuotojai nariams siūlo išstoti iš vienos profsąjungos ir pereiti į kitą, išstojant pažadamas geresnis troleibusas, patogesnis darbo grafikas.

Profesinė sąjunga mano, kad bendrovės administracija negali kištis į profesinių sąjungų veiklą, riboti darbuotojų laisvo apsisprendimo ir pasirinkimo kurios profsąjungos nariu būti, todėl svarstyta siūlyti skirti drausmines nuobaudas tiems UAB „Kauno autobusai“ administracijos darbuotojams, kurie darbo metu neatlieka savo pareigų, nes darbo laiką skiria psichologinio spaudimo prieš darbuotojus darymui ir diskriminacijai.

Beto, bendrovės vadovai žada iškelti Kauno transporto įmonių profesinei sąjungai priklausančias patalpas į miesto pakraštį, kas apsunkins darbą su profesinės sąjungos nariais, dirbančiais troleibusų vairuotojais. Profesinė sąjunga yra tarpininkas tarp bendrovės vadovybės ir darbuotojų, gali padėti spręsti kolektyve esančias problemas, kad darbuotojai nesijaustų diskriminuojami, todėl labai svarbu, kad patalpos liktų ten pat.

Darbuotojai išreiškė norą turėti savo profesinės sąjungos informacinį stendą, kuriame jiems būtų pateikiama aktuali profesinės sąjungos informacija, tuo tarpu darbdavys teigia, jog pakaks ir vieno informacijos terminalo. Darbuotojai prašė suteikti galimybę pakabinti informacinius stendus, kurie nepareikalaus didelių investicijų ir bus patogus būdas darbuotojams gauti naujausią informaciją apie profesinę sąjungą.

Tame pačiame darbuotojų susirinkime vairuotojai iškėlė klausimą dėl troleibusų priskyrimo problemos, kuomet remiantis neaiškiais kriterijais vieniems vairuotojams duodami nauji troleibusai, kitiems seni. Vairuotojai pasiūlė sprendimą, kuris nesukeltų didelių nesutarimų – pradedantieji sutinka vairuoti senesnius troleibusus, ilgamečiai vairuotojai naujesnius troleibusus.

Administracijos atstovai minėjo, kad ruošiama nauja UAB „Kauno autobusai“ kolektyvinė sutartis, todėl profesinių sąjungų nariai prašė tarpininkaujant administracijai sudaryti bendrą profesinių sąjungų jungtinę atstovybę, kuri paruoštų kolektyvinės sutarties projektą.

Susitikime su darbuotojais dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė ir pavaduotojas Algirdas Markevičius.
{phocagallery view=category|categoryid=317}

0 komentaras
0

Palikti komentarą