UAB „Kauno autobusai“ lankėsi LPS „Solidarumas“ komanda

autorius Solidarumas

Lapkričio 5 dieną UAB „Kauno autobusai“ lankėsi LPS „Solidarumas“ komanda – pirmininkė Kristina Krupavičienė, pavaduotojas Algirdas Markevičius, atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch.

UAB „Kauno autobusai“ įvyko susitikimas su įmonės vadovu Kęstučiu Derliūnu, veikiančiomis profesinėmis sąjungomis – Kauno autobusai profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininke Lina Jankauskiene, Keleivinio transporto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininke Regina Ževžikoviene ir pirmininkės pavaduotoja Edita Morkūniene.

UAB „Kauno autobusai“ dierktorius Kęstutis Derliūnas sakė, kad direktoriumi dirba apie tris mėnesius po dviejų įmonių susijungimo – UAB „Kauno autobusai“ ir troleibusų parko įmonės „Autrolis“. Įmonėms susijungus, šiuo metu dirba 1037 darbuotojai, tačiau siekiamybė – 1100. Trečdalis įmonės dirbančiųjų yra vairuotojai. Įmonėje veikia kolektyvvinė sutartis, kuri galioja iki 2016 m. balandžio mėnesio, tačiau po susijungimo sutartis gali būti peržiūrėta, nes ji buvo pasirašyta tik autobusų vairuotojams. Susijungus dviems įmonėms- troleibusams ir autobusams, susitiprėjo profesine sajunga “Solidarumas”.

UAB „Kauno autobusams“ didelę konkurenciją sudaro „Kautros“ mikroautobusai, kurie konkuruoja dėl keleivių pervežimo. Manoma, kad mikroautobusai turėtų privežti keleivius iki miesto, o mieste pagrindinis vežėjas turėtų būti autobusai ir troleibusai. Vienkartinė kelionė mikroautobusu Kaune kainuoja 3,00 Lt., o viešuoju transportu 2,40 Lt.

UAB „Kauno autobusai“ profesinės sąjungos kreipsis į Kauno miesto savivaldybę dėl viešojo transporto sureguliavimo, siekiant užtikrinti kokybišką keleivių pervežimą. Norima, kad mikroautobusai iš nuotolinių gyvenamųjų rajonų atvežtų keleivius iki miesto, o mieste pagrindinis vežėjas būtų autobusai ir troleibusai.

Jovita Pretzsch
{phocagallery view=category|categoryid=266}

0 komentaras
0

Palikti komentarą