Valstybinės bendrovės turi rodyti pavyzdį vystant socialinį dialogą

autorius Solidarumas

Lapkričio 4 dieną Teisingumo ministerijoje Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovai susitiko su LR Teisingumo ministru Juozu Bernatoniu. Susitikimo metu aptartos problemos, su kuriomis susiduria profesinės sąjungos, socialinio dialogo vystymo svarba, pateikti pasiūlymai.

Kalbėta apie teisinių normų, reglamentuojančių profesinių sąjungų atstovų dalyvavimą įmonių valdybose, profesinių sąjungų steigimo tvarkos supaprastinimą, šakines kolektyvines sutartis, „Vilniaus viešojo transporto“ problemas, naujojo socialinio modelio kūrimą, streikų draudimus, Lietuvos energetikos sistemos problemas ir kitus klausimus.

LPS „Solidarumas“ atstovai pateikė daug konkrečios informacijos apie valstybines įmones, kuriose darbdavys siekia sunaikinti profesinę sąjungą, nemoka darbuotojams priklausančių priedų už pavojingas darbo sąlygas ir t.t.

Prieita bendros nuomonės, kad valstybinės įstaigos kaip tik turi būti geruoju pavyzdžiu kaip vystomas socialinis dialogas, stengiamasi užtikrinti saugias darbo sąlygas.

J.Bernatonis pažymėjo, kad socialinis dialogas yra svarbus, siekiant užtikrinti darbuotojų teises, todėl būtina ieškoti sprendimų, kurie skatintų tokio dialogo vystymąsi įmonių ir įstaigų gyvenime.

Susitikime dalyvavo LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, pavaduotojai Rimtautas Ramanauskas ir Jurijus Zaranka, atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch, „Vilniaus viešojo transporto“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Dekaminavičius ir Lietuvos autotransporto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Petraška.
{phocagallery view=category|categoryid=265}

0 komentaras
0

Palikti komentarą