Ukmergėje organizuotas seminaras “Kolektyvinės sutartys, darbo teisė, darbuotojų saugos ir sveikatos komitetai”

autorius Solidarumas

Spalio 19 dieną Ukmergėje vyko seminaras “Kolektyvinės sutartys, darbo teisė, darbuotojų saugos ir sveikatos komitetai”, pagal Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” įgyvendinamą, Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „Socialinio dialogo vystymas ir interesų derinimas, siekiant racionalių sprendimų, ekonominės ir socialinės pažangos“ (VP1-1.1-SADM-02-K-01-009).

Seminarą vedė lektorius, Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” vyriausiasis teisininkas Petras Grėbliauskas.

Seminarą organizavo ir dalyvius pakvietė Ukmergės profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė Jolanta Keburienė, pasveikino LPS „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Mykolas Masys

Seminaro dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijose apie kolektyvinės sutarties sudarymo galimybes, aiškinosi kas naudinga darbdaviams ir kas svarbu darbuotojams sudarant kolektyvinę sutartį.

Dalyviams svarbu buvo sužinoti, kaip įtikinti darbdavį, kad įmonėje reikalinga kolektyvinė sutartis.

Dalyviams buvo padalinta metodinė medžiaga, kurioje nurodytos kolektyvinės sutarties nuostatos naudingos darbdaviams (sąrašas profesijų darbuotojų, su kuriais galima sudaryti visiškos materialinės atsakomybės sutartis ir kt.).

Seminaro dalyviams buvo labai naudinga „Ukmergės vandenų“ profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Valerija Jarukienė, kuri atvirai pasidalino daugiamete patirtimi ruošiant ir sudarant kolektyvinę sutartį bendrovėje.

Be dienotvarkėje nurodytų klausimų su seminaro dalyviais buvo aptarti naujausi pakeitimai Profesinių sąjungų įstatyme, kuris sutekia teisę įmonės profesinės sąjungos tarybos nariams profsąjunginį darbą atlikti darbo metu ir ne mažiau kaip už 60 tokių darbo valandų gauti darbo užmokestį.

Seminaro dalyviai buvo supažindinti su nauja individualių darbo ginčų nagrinėjimo tvarka.

{phocagallery view=category|categoryid=177}

0 komentaras
0

Palikti komentarą