Valstybinė Darbo inspekcija organizuoja pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos darbe dienos minėjimą

autorius Solidarumas

Per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį darbe nukentėjo per 6,2 tūkstančio darbuotojų: per 2000 iš jų žuvo, daugiau nei 4000 buvo sunkiai sužaloti.

Paminėjimo idėja: nelaimingus atsitikimus darbe simbolizuoja raudoni (sunkūs nelaimingi atsitikimai darbe) ir juodi (mirtini nelaimingi atsitikimai darbe) balionai. Į orą paleidžiami balionai – ne tik priminimas darbdaviams ir darbuotojams, kad darbe egzistuoja profesinė rizika, kad ją būtina įvertinti ir imtis veiksmų, siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų, bet ir jaunimo – būsimų darbuotojų ir darbdavių – pasiryžimas laikytis reikalavimų, kurie padėtų išsaugoti darbe savo ir kitų gyvybes. Praeiviams bus dalijamos skrajutės, primenančios pagrindinius saugos darbe reikalavimus.

Renginys vyks balandžio 25 dieną, pradžia 10.30 val. Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje. Jaunimui įteikiami raudoni ir juodi balionai.

11.00 val. vyks trumpa spaudos konferencija, kurioje dalyvaus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Darbo inspekcijos, profesinių sąjungų ir darbdavių atstovai.

11.20 val. renginio dalyviai paleis į orą balionus, žuvusieji darbe paminimi tylos minute.

11.25 val. – 12 val., renginio dalyviai praeiviams dalija skrajutes, VDI inspektoriai konsultuoja darbo saugos klausimais.

12 val. renginio pabaiga.

0 komentaras
0

Palikti komentarą