Varėnos profesinės sąjungos “Solidarumas“ narių ekskursija į Kėdainius

autorius Solidarumas

Gegužės 2 dieną – saulėtą penktadienį Varėnos profesinė sąjunga ,,Solidarumas“ organizavo ekskursiją – šiaurės kryptimi į Lietuvos chemijos pramonės centrą, seną ir gražų miestą prie Nevėžio upės – Kėdainius, susitikti su  AB ,,Lifosa“ nepriklausomos profesinės  sąjungos nariais, pasidalinant gerąja patirtimi, aptarti svarbius veiklos darbus. Taip pat susitikti su  gamyklos  vadovais, kurie mus susipažintų su  jų gaminama produkcija.

Mus pasitiko AB “Lifosa“ nepriklausomos PS pirmininkas Vitalijus Varnas. Profsąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas pristatė mus administracijos direktoriui Juozui Baniotai. Gerb. direktorius J. Baniota mus atvedė į gamyklos muziejų, kur  labai nuoširdžiai ir įdomiai papasakojo  visą jos istoriją.  Paminėjo, kad gamykla pernai atšventė 50 metų jubiliejų, ir padovanojo po savo išleistą knygą apie gamyklą ,,Patirtis yra aukso vertės“.

Supažindino su gamyklos gaminamos produkcijos pavyzdžiais, jų pasiekimais ir apdovanojimais, papasakojo, kokius projektus jie remia finansiškai: savo miestui pastatė  ir padovanojo sporto ir paslaugų kompleksą – Kėdainių areną, o Lietuvoje dalinai finansavo – Valdovų rūmus.

Pagrindinis bendrovės  gaminamas produktas – diamonio fosfatas – eksportuojamas į 29 pasaulio šalis – ne tik į Europos, bet ir į tolimiausius pasaulio kampelius – Dramblio Kaulo Kranto respubliką,

Senegalą, Braziliją, Indiją -98 % iškeliauja svetur, Lietuvoje lieka tik 2% šių trąšų. Tai nepakeičiama trąša kukurūzams, ryžiams, medvilnei, javams, kuri buvo apdovanota aukso medaliu. Per 1 minutę pagaminama 2,4 t. šios aukštos kokybės produkcijos, kalbėjo direktorius.                 
    
Kasmet pagaminama tūkstančiai tonų sieros ir fosforo rūgšties, aliuminio fluorido, monokalcio fosfato – priedo pašarams.
     
Iš muziejaus išvykome į gamyklos cechus, sandėlius, apžiūrėjome darbuotojų buities ir poilsio patalpas.
     
Pamatėme ilgiausią Lietuvoje transporterį  880m. ilgio, fosfogipso kalnus ( antrinė žaliavos).
      
Mes labai dėkingi direktoriui p. J.Baniotai už nuostabią ekskursiją ir kantrybę, atsakinėjant į begalinius mūsų pateiktus klausimus.
      
Išvykus iš gamyklos, AB ,,Lifosa“ pirmininkas Vitalijus Varnas pakvietė aplankyti įžymiausias Kėdainių senamiesčio vietas, gidė Edita papasakojo apie miestą, jo valdovų Radvilų dinastiją, apžiūrėjome Kėdainių areną, už kurią miestelėnai dėkingi AB ,,Lifosa“.
    
Vėliau susitikome su  AB ,,Lifosa“ nepriklausomos profesinės sąjungos  nariais, aptarėme visas mums rūpimas problemas, aptarėme  bendrus profesinės sąjungos veiklos planus, artėjančio LPS ,,Solidarumas“ suvažiavimo aktualijas, pasidalijome gerąja patirtimi. Visi nariai puikiai bendravo.
     
Susitikimas paliko puikų įspūdį, suteikė daug kūrybinių minčių apie profesinės sąjungos veiklą ir ateityje pasiliko puikios, džiugios nuotaikos.
     
Kėdainiečiams padėkojome už gerą priėmimą, palinkėjome jiems sveikatos, ištvermės, energijos jų veikloje.

0 komentaras
0

Palikti komentarą