Varšuvoje Lenkijos profesinės sąjungos organizuoja visuotinę protesto akciją

autorius Solidarumas

2013 rugsėjo 14 d. Varšuvoje Lenkijos profesinės sąjungos organizuoja visuotinę protesto akciją. Lenkijos profesinės sąjungos išplatino pranešimą, kuriame rašoma, jos profesinės sąjungos reikalauja tikro, o ne imituoto socialinio dialogo. Trišalė taryba turėtų būti ta vieta, kurioje vyksta tikros derybos tarp profesinių sąjungų, darbdavių ir valdžios atstovų ir ieškoma bendro sutarimo visuomenei aktualiais klausimais. Tačiau jau kuris laikas Lenkijos vyriausybė naudoja Trišalę tarybą tik tam, kad pristatytų savo poziciją be derybų su socialiniais partneriais.

Valdžioje esanti koalicija priima sprendimus, kurie riboja piliečių teises, tame tarpe, susirinkimų teisę bei teisę organziuoti referendumą, – rašoma profeisnių sąjungų pranešime.

Lenkijos profesinės sąjungos reikalauja:

• pakeisti referendumo rengimo įstatymą taip, kad pakaktų 500 000 piliečių parašų tam, kad būtų organizuojamas referendumas.

• atšaukti darbo kodekso pataisas, kurios numato įteisinti, taip vadinamą, lansktų darbo grafiką, kai nebūtų mokama už darbo viršvalandžius, suminė darbo apskaita leistų dirbti po 12 valandų kasdien pusę metų.

Kiti reikalavimai:

• Sutrumpinti pensinį amžių darbuotojams, dirbantiems ypatingomis, kenksmigomis, pavojingomis sąlygomis;

• Priimti įstatymą, kuris ribotų terminuotų darbo sutarčių taikymą;

• Garantuoti teisę į mokslą bei užtikrinti švietimo įstaigų finansavimą iš valstybės biudžeto;

• Priimti įstatymus, kurie suteiktų tam tikras mokestines lengvatas įmonėms, kurios esant sudėtingai situacijai ( prastovom s ir t.t.) neatleidžia darbuotojus;

• Didinti minimalų mėnesinį atlygnimą.

0 komentaras
0

Palikti komentarą