Vilniaus vicemerui atskleista skandalinga padėtis Vilniaus viešąjame transporte

autorius Solidarumas
mitul

2019 m. liepos 4 d. Vilniaus viešojo transporto profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Jonas Petraška, jo pavaduotojas Pranas Prašmantas, tarybos narys Algis Prašmantas, UAB „VVT“ troleibusų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Danuta Mackevičienė ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius Ričardas Garuolis susitiko su Vilniaus vicemeru Vytautu Mitalu, kuris yra atsakingas už viešojo transporto klausimus.

Jonas Petraška atskleidė skandalingus faktus, kurie vyksta sostinės savivaldybei priklausančioje įmonėje „Vilniaus viešasis transportas“.

Profesinė sąjunga, kurioje yra beveik visi šios įmonės vadovai, yra didžiausia ir diskriminuoja darbuotojus, kurie yra Vilniaus viešojo transporto profesinės sąjungos „Solidarumas“, UAB „VVT“ troleibusų darbuotojų profesinės sąjungos ir kitų profesinių sąjungų nariai.

Įmonės vadovybė pasirašė kolektyvinę sutartį tik su šia profesine sąjunga, nors derybos vyko ir su kitomis profesinėmis sąjungomis. Pernai nepateikus argumentų Vilniaus administracijos direktoriaus pavaduotoja Danuta Narbut pašalino kitas profesines sąjungas iš derybų dėl kolektyvinės sutarties sudarymo. Nepaisant to, kad kitos profesinės sąjungos sudarė jungtinę atstovybę, bet įmonės administreacija su jomis derėtis dėl kolektyvinės sutarties atsisako.

Dabar darbuotojams,kurie yra kolektyvinę sutartį pasirašiusios profesinės sąjungos nariai, išeidami į pensiją gauna trijų mėnesių algos išeitines išmokas, o kiti darbuotojai – tik dviejų mėnesių atlyginimo dydžio išmokas.

Darbuotojai pastebi, kad pagal tai kokiai profesinei sąjungai jie priklauso vadovai darbuotojams skirsto naujus autobusus ir troleibusus, moka premijas ir baudžia už nusižengimus.

Nors galioja griežtas įsakymas atleisti iš darbo vairuotojus, jei jie į darbą ateina neblaivūs, tačiau vadovybė vairuotojams, kurie yra vadovams palankios profesinės sąjungos nariai, šio įsakymo netaiko. Yra atvejis, kai šiai profesinei sąjungai priklausantis vairuotojas du kartus per pusę metų atėjo į darbą girtas, tačiau nebuvo atleistas iš darbo.

Įmonėje net sudaromos kliūtys darbuotojams pasirinkti, kurios profesinės sąjungos nariais jie nori būti, nes priimant naujus darbuotojus į darbą personalo skyriuje jiems pateikiami tik vadovams palankios profesinės sąjungos nario anketos.

Vilniaus viešojo transporto profesinė sąjunga „Solidarumas“ dėl išvardintų dalykų nuolatos teismuose bylinėjasi su įmonės administracija.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius Ričardas Garuolis paragino Viniaus vicemerą įsikišti, nes nėra normalu, kai savivaldybės įmonė nuolatos bylinėjasi su savo darbuotojais, kai tuos nesutarimus galima išspręsti socialinio dialogo būdu.

Vicemeras nuoširdžiai nustebo, kai profesinės sąjungos atstovai pasikundė, kad neseniai įmonės vadovas išleido įsakymą draudžiantį darbuotojams bendrauti su žiniasklaidos atstovais ir komentuoti įvykius, susijusius su įmonės veikla. Todėl vairuotojas, patekęs į avariją dabar nebegali apie tai kalbėti su žurnalistais!

Profesinės sąjungos atstovai atskleidė didžiulį neūkiškumą, tvyrantį šioje savivaldybei prikausančioje įmonėje. Reikalingi įmonės veiklai darbuotojai atleidžiami iš darbo, prisidengus „optimizavimu“, o už sutaupytus pinigus plečiamas administracijos etatų skaičius. Net sunku pasakyti ką dirba tie nauji administracijos darbuotojai.

Tuo tarpu, pažeidžiant nustatytą tvarką naktį dirba tik vienas budintis mechanikas, kuris vienas negali atlikti daug remonto darbų. Be to, dirbant vienam pažeidžiami darbo saugos reikalavimai. Keliolikai mechanikų mokami atlyginimai, tačiau vairuotojai skundžiasi, kad nemato tinkamo jų darbo.

Vairuotojų darbo sąlygos yra sunkios. Dalis autobusų ir troleibusų yra seni todėl žiemą juose yra per šalta, o vasarą – per karšta. Nuolatos nevykdomi pažadai įrengti galutinėse maršrutų stotelėse poilsio patalpas vairuotojams, kad jie galėtų nueiti į tualetą, nusiprausti ir pailsėti, tačiau reikalaujama, kad vairuotojai visada šypsotųsi, nors tokiomis sunkiomis sąlygomis jie yra priversti dirbti viršvalandžius.

Vicemeras Vytautas Mitalas nuoširdžiai padėkojo už pateiktas žinias, prisipažino, kad viešojo transporto klausimai jam yra svarbūs ne tik kaip vicemerui, kuris atsakingas už šią sritį, bet ir kaip vilniečiui, ir pažadėjo, kad imsis spręsti profesinės sąjungos iškeltas problemas.

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą