Vilniuje įvyko trečiasis seminaras įgyvendinant projektą „Partnerystės sukūrimas Jaunimo garantijų schemos įkūrimui Vilniaus apskrityje“

autorius Solidarumas

Įgyvendinant projektą „Partnerystės sukūrimas Jaunimo garantijų schemos įkūrimui Vilniaus apskrityje“ (Nr. VP/2012/012/0046), kovo 5- ąją Vilniaus teritorinėje darbo biržoje organizuotas seminaras „Profesinis orientavimas“. Seminarą moderavo profesorius Rimvydas Jasinavičius, Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacijos Prezidentas.

Vykdant projektą kitas seminaras vyks Elektrėnų savivaldybėje.

Kovo 5- osios seminaro pradžioje apžvelgti per pirmuosius du seminarus nuveikti darbai.

Pirmąjį seminarą puikiai vedė profesorius Rimvydas Jasinavičius tema „Enterprenerystės įgūdžiai: kaip tapti ir būti lyderiu nuolatinėje kovoje dėl pajamų“. Seminaro metu buvo pristatoma rezultato siekimo strategija, piniginių pajamų tipai, būdai savo finansiškai geresnei ateičiai susikurti.

Antrasis seminaras skirtas darbo ieškančio jaunimo susitikimui su darbdaviais, kurie pristatė savo sėkmingas bendrovių veiklas. Darbo ieškančiam jaunimui prisistatė darbdaviai – UAB „Salvus Baltija“, UAB „Jodesta“, UAB „Palink“, UAB „Staipa“, UAB „Divivera“, VšĮ „SG8“ ir kt.

Seminaro metu darbo ieškantis jaunimas aktyviai bendravo su augančiais, aktyviais, stabiliais darbdaviais, uždavinėjo klausimus, pasidalino kontaktais ir susitarė dėl susitikimo būsimoje darbo vietoje.

Trečiąjame seminare sėkmingos karjeros planavimo principus pristatė karjeros konsultantė Agnė Lukauskienė, karjeros planavimo mokantis Lietuvos mokyklų moksleivius.

Apie galimybes pradėti savo darbinę karjerą aukštųjų technologijų srityje kalbėjo VšĮ „Projektų valdymo ir mokymo centro“ direktorius Vaidotas Petronis. Seminaro dalyviai sužinojo kas apskritai yra „aukštosios technologijos“, kad šioje srityje reikalingas ne tik tiksliųjų, ar gamtos mokslų išsilavinimas, tačiau ir asmeninės savybės – kruopštumas, tikslumas ir t.t. Minėtų savybių turintis jaunimas gali pradėti karjerą aukštųjų technologijų srityje dar neturėdamas specialaus išsilavinimo, kurį galėtų įgyti jau dirbdamas.

Pristatyta UAB „BOD GROUP“, kurianti aukštąsias technologijas. Jaunimas, gavęs praktikos vietas šioje įmonėje, teigė, jog tai yra jų svajonių išsipildymas.

Taip pat pristatyta UAB „GURDA“, gaminanti baldus, veikla.

VšĮ Projektų valdymo ir mokymo centro projektų vadovė Rūta Gervelytė supažindino su praėjusio seminaro metu dalyvių pildytų profesijos/darbo praktikos parinkimo klausimyno rezultatais. Šis klausimynas padeda objektyviai išsiaiškinti žmogaus interesus ir sugebėjimus bei polinkius, kurie gali būti susieti su tam tikromis profesijomis.

Remiantis šio klausimyno rezultatais vyko individualios konsultacijos, vedamos VšĮ Projektų valdymo ir mokymo centro projektų vadovo Vaidoto Petronio bei vykdančiosios direktorės Ramunės Mereckienės su kiekvienu seminaro dalyviu. Konsultacijų metu jaunimas buvo nukreipiamas į konkrečią bendrovę kaip labiausiai tinkantis tam tikram darbui ar praktikai.

Kitas seminaras planuojamas kovo 12 dieną Elektrėnuose, projekto veiklos ir toliau vyks kitose Vilniaus apskrities savivaldybėse.

{phocagallery view=category|categoryid=216}

0 komentaras
0

Palikti komentarą