Vokietijoje rinkimus laimėję socialdemokratai žada didinti atlyginimus

autorius Jovita

Vokietijoje įvykę rinkimai sulaukė didelio  politikos apžvalgininkų, žurnalistų dėmesio. Europos profesinių sąjungų konfederacija savo pranešime rašo, jog akivaizdu, kad Vokietijos žmonės balsavo už partiją, kuri pažadėjo 12 eurų valandinį minimalų atlyginimą. Ir tai yra didelis pasiekimas bei sektinas pavyzdys visai Europai, siekiant mažinti skurdą, tame tarpe ir tarp dirbančių žmonių.

Kol kas  minimalus  valandinis darbo užmokestis Vokietijoje yra 9,60 eur. ir tai yra 48 proc. atlyginimų medianos arba 43 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Vokietija yra tarp šalių, kurioje minimalus darbo užmokestis yra mažesnis nei 60 proc. nacionalinio  (medianos) vidutinio darbo užmokesčio  ir mažesnis nei  50 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio.

Vokietijos profesinės sąjungos kartu su socialdemokratų partija (SPD), kuri ir laimėjo rinkimus,  vykdė aktyvią kampaniją dėl to, kad minimalus valandinis darbo užmokestis būtų padidintas iki 12 eurų ir tai yra pasižadėjimas rinkėjams, kuris turėtų būti įgyvendintas kitais metais.

Daugiau informacijos:

https://www.etuc.org/en/pressrelease/eu-must-follow-germany-minimum-wages

0 komentaras
0

Palikti komentarą