Baltijos šalių profesinių sąjungų lyderiai sutarė veikti kartu

autorius Solidarumas

Baltijos šalių profesinių sąjungų lyderiai sutarė imtis bendrų veiksmų, siekiant užtikrinti prekybos tinklo MAXIMA darbuotojų teises ir saugias ir sveikas darbo sąlygas. Lietuvos, Latvijos ir Estijos profesinių sąjungų vadovai tokį sprendimą priėmė vasario 18 d. Rygoje vykusiame Baltijos šalių profesinių sąjungų atstovų susitikime.

Profesinių sąjungų pirmininkai pasirašė bendrą laišką, kuriuo kreipiamasi į MAXIMA grupės vadovus, kviesdami pradėti bendras derybas dėl darbuotojų darbo sąlygų. Laiške išreiškiamas susirūpinimas nelaimingu atsitikimu, kuris įvyko praeitų metų lapkričio mėnesį Rygoje, kai dienos metu vienoje MAXIMA parduotuvių įgriuvo pastato stogas. Tragedijos metu žuvo darbuotojai ir apsipirkti į centrą atėję žmonės.

Šis įvykis turėjo neigiamą poveikį prekybos centro reputacijai. Tačiau laiške nurodoma ir tai, jog MAXIMA Baltijos šalyse yra vienas iš didžiausių darbdavių.

Todėl labai svarbu imtis bendrų veiksmų ir užtikrinti, kad ateityje panašūs įvykiai nepasikartotų. Svarbu užtikrinti darbuotojų ir gyventojų saugumą, o darbuotojams garantuoti pagarbą jų teisėms.

Laišką galite perskaityti čia.

0 komentaras
0

Palikti komentarą