Dėl krovininio transporto problemų diskutavo profesinės sąjungos ir darbdaviai

autorius Solidarumas

Liepos 2 dieną Susisiekimo ministerijoje organizuota diskusija dėl krovininio transporto veiklos klausimų. Šiame sektoriuje yra daugybė įsisenėjusių darbo santykių problemų. Į profesines sąjungas besikreipiantys vairuotojai pasakoja apie jų teisių pažeidimus.

Diskusijoje dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovai – atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch, Lietuvos autotransporto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Petraška, Krovininio autotransporto profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkas Gintaras Kondrackis, Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos “Solidarumas” vicepirmininkas Audrius Cuzanaukas, valdybos narė Rita Kairienė ir atstovas viešiesiems ryšiams Vytautas Kašėta.

Taip pat dalyvavo LINAVOS (Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos) vadovai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinės kelių transporto inspekcijos, Valstybinės darbo inspekcijos atstovai.

Diskusiją inicijavęs Susisiekimo viceministras Algis Žvaliauskas teigė, jog darbdaviai turi susitaikyti su tuo, kad profesinės sąjungos veikia ir rasti bendrą kalbą, kitaip nieko nebus.

Susitikimo metu vyko aštrios diskusijos tarp LINAVOS ir profesinių sąjungų dėl iškeltų nelegalių darbo užmokesčio apmokėjimų – už kilometrus, už dieną ir už krovinio kainą. Viceministras pasipiktino tokia netvarka šiame sektoriuje.

Prieita bendros nuomones, jog reikia spręsti įsisenėjusias problemas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė informavo, kad liepos 30 dieną vyks pirmasis posėdis komisijos prie Trišalės tarybos tolimųjų reisų vairuotojų problemoms spręsti.
{phocagallery view=category|categoryid=309}

0 komentaras
0

Palikti komentarą