Dėl nacionalinių socialinių partnerių dalyvavimo

autorius Jovita

2021 m. gegužės 26d. Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch, generalinis sekretorius Ričardas Garuolis ir projektų vadovė Daiva Kvedraitė virtualiai susitiko su dr. Ramune Guobaite-Kirsliene, Lietuvos socialinių mokslų centro mokslo darbuotoja.
Europos Komisijos agentūros ir Eurofondo užsakymu, dr. Ramunė Guobaitė-Kirslienė kaip nacionalinė korespondentė atlieka tyrimą dėl dokumento “Naujos kartos Lietuva – Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė 2021–2026 m.” parengimo ir įgyvendinimo, bei dėl nacionalinių socialinių partnerių dalyvavimo socialinėje ir ekonominėje reformoje dėl ekonomikos atkūrimo ir atsparumo, bei Europos semestre.
dr. Ramunė Guobaitė-Kirslienė uždavė eilę klausimų profesinės sąjungos atstovams ir sulaukė išsamių atsakymų. Europos Komisija domėjosi kaip planas buvo rengiamas, ar buvo pakankamai konsultuojamasi su socialiniais partneriais ir kokiu būdu.
Generalinis sekretorius Ričardas Garuolis informavo, kad jis dalyvavo DNR plano rengime, kuris deja nebuvo išbaigtas ir paviešintas. Šiemet Naujos kartos Lietuva plano projektas buvo pirmą kartą pristatytas visuomenei ir pateiktas derinimui balandžio 16 d. Tuomet derinimui laiko buvo nepilnos 6 darbo dienos.
Į klausimą kaip mes vertiname savo dalyvavimą dokumento rengime? atsakė pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch, ji sakė: ,,Žinoma, kad norėtume dalyvauti aktyviau, labiau būti įtraukti. Tačiau ne viskas nuo mūsų priklauso. Labai norėtume pagerinti socialinio dialogo kokybę ir ne tik. Būtų smagu ne tik dalyvauti, bet priimti sprendimus, kurie būtų naudingi socialiniams partneriams ir visiems Lietuvos darbuotojams”.

Virtualaus susitikimo pabaigoje profesinių sąjungų atstovai pareiškė, kad vis dar tikisi, jog bus sukurtas stebėsenos mechanizmas, kuriame lygiomis teisėmis galėtų dalyvauti socialiniai ir ekonominiai partneriai.

0 komentaras
0

Palikti komentarą