Dėl padėties Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje

autorius Jovita

2021 m. liepos 9d. Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė kreipėsi į Europos profesinių sąjungų konfederacijos (toliau ETUC) generalinį sekretorių Luca Visentinni,  Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) darbuotojų grupės prezidentą Oliverį Ropke ir Tarptautinės darbo organizacijos pareigūną Europai ir Centrinei Azijai Sergejų Glovacką dėl nelegalios migracijos per Lietuvos – Baltarusijos sieną.

Kreipimesi rašoma, kad Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susiklosčiusi padėtis reikalauja skubių veiksmų ir prašoma paramos formuojant profesinių sąjungų politiką ir t.t.. Kreipimosi visas tekstas, spausti čia (1).

2021 m. liepos 14d. LPS ,,Solidarumas“ gavo laišką iš ETUC ir EESRK, kuriame rašoma, kad padėtis Lietuvoje šiuo atžvilgiu atrodo tikrai komplikuota, o Europos Sąjunga ir jos valstybės narės turi gerbti visų migrantų pagrindines teises, kurie atvyksta į Europos Sąjungą. Daugiau, spausti čia (2).

Tą pat dieną ETUC generalinis sekretorius kreipėsi į Europos Sąjungos vadovus. Raštas pridedamas, spausti čia (3).

Daugiau apie ETUC kreipimąsį į Europos vadovus Lietuvos žiniasklaidoje:

https://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/6/1451641/europos-profesiniu-sajungu-konfederacija-kreipesi-i-es-vadovus-del-migrantu-teisiu-lietuvoje

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/es-profsajungos-del-migrantu-skundzia-lietuva-es-vadovams.d?id=87710365

0 komentaras
0

Palikti komentarą