Dėl situacijos Ukrainoje

autorius Solidarumas

Europos ekonomikos ir socialinių reiklaų komitetas išreiškia susirūpinimą dėl Ukrainos parlamento sprendimo priimti “antidemokratinius” įstatymų pakeitimus. Mes negalime likti nuošalyje nuo tokio sprendimo, nes šalį krečia protestų dėl nepriklausomybės ir demokratijos bangos.

Bet kurioje demokratijoje pilietinės visuomenės balsas vaidina pagrindinį vaidmenį. EESRK delegacija lankėsi Kijeve 2013 m. gruodžio mėn 23-24  d. susitiko ir išklausė Maidano aikštėje protestuojančius žmones. Komitetas pakvietė dainininkę Ruslaną dalyvauti plenarinėje sesijoje sausio 21 d., tam, kad Briuselio širdyje būtų išgirsta demonstruojančių žmonių nuomonė.

Ukrainos žmonių protestai Maidano aikštėje yra tiek svarbūs, tiek istoriniai.

Pilietinė visuomenė nori modernizuotis ir reformuotis: ji nori skaidrumo tame kaip šaliai yra vadovaujama, ji nusimetusi sovietinę naštą ir posovietinį palikimą, kuris buvo pažymėtas korupcija ir smurtu. Dabar dėmesys turi būti skiriamas remti visais įmanomais būdais tiems, kurie taikiai demonstruoja ir  prašo skubos spręsti krizės, kuri kenčia šalį problemą.

Europos pilietinės visuomenės organizacijos yra įsipareigojusios budriai stebėti, siekiant užtikrinti, kad vadovaujantis priimtais įstatymais nebūtų pateisinama policijos ir teismų represijos.

EESRK ir toliau rems pilietinę visuomenę Ukrainoje stiprindama tarpusavio santykius ir dialogą. EESRK taip pat įsipareigojo padėti visais įmanomais būdais ir pastangas, siekiant rasti išeitį iš dabartinės krizės.

Vaizdo medžiaga iš EESRK posėdžio.

EESRK rezoliucija dėl situacijos Ukrainoje.

Briuselis, 2014 sausio 21 d.

Henri Malose, Europos ekonomikos ir socialinių reiklaų komiteto Pirmininkas

0 komentaras
0

Palikti komentarą