Europos profesinių sąjungų konfederacija ieško naujos būstinės

autorius Jovita

Kovo 22-23d. vyko Europos profesinių sąjungų konfederacijos (toliau ETUC) vykdomojo komiteto posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 20 klausimų. Posėdyje dalyvavo apie 190 dalyvių, jų tarpe ir Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch. Vykdomojo komiteto posėdis buvo verčiamas į anglų, vokiečių, prancūzų, italų ir ispanų kalbas.

Posėdžio pradžioje buvo svarstomas generalinio sekretoriaus Luko Visentinio (Luca Visentini) prašymas suteikti jam įgaliojimus pasirašyti preliminarią ETUC būstinės pardavimo sutartį ir atlikti visus būtinus veiksmus, susijusius su šiuo sandoriu.

Dabartinė ETUC būstinė buvo įsigyta 1994m. Briuselio centre keleto profesinių sąjungų šakinių organizacijų tame tarpe Vokietijos IG Metal. Tai daugiaaukštis Briuselio miesto centre esantis pastatas. Šiai dienai pastatas nėra ekonomiškas, jo išlaikymo išlaidos yra pernelyg didelės. Briuselio miesto savivaldybė šį pastatą leido eksploatuoti iki 2025m.

Generalinis sekretorius pristatė keletą pasiūlymu, tame tarpe – naujos būstinės pirkimas, išsikraustymas laikinai į kitą vietą, nuoma, nuosavybės įsigijimas ir t.t. Jis atskleidė, kad radikali pastato renovacija užtruktų 3-4 metus ir kainuotų apie 38 mln. Eurų. Netoli dabartinės būstinės Briuselyje, 100 metrų nuo Briuselio Nord geležinkelio stoties yra pastatas, kuris galėtų tikti profesinių sąjungų būstinei, bet už jį prašoma apie 58 mln. Eurų, o pardavus dabartinį ofisą tikimasi gauti iki 19,5 mln Eurų, beveik tiek pat, už kiek buvo pirktas 1994 m. Šiaurės šalių profesinių sąjungų atstovė siūlė, kad gal užteks vien nuomoti patalpas ir nebūtina ofisą turėti nuosavybės teise.

Dabartiniame pastate buvo įsikūrusios šakinės profesinės sąjungos, tokios, kaip Pramonė visiems (IndustriALL Europe). Ši organizacija nuomojo 1000 kv.m. dabartinio pastato 10 aukšte ir domėjosi kokia bus nuomos kaina naujame pastate. Generalinis sekretorius negalėjo atsakyti į visus klausimus, bet pateikė tą informaciją, kurią turėjo. Jis pripažino, kad naujame pastate yra automobilių parkavimo aikštelė, geresnės konferencijų salės, jis yra beveik visas renovuotas.

Vykdomojo komiteto posėdyje buvo balsuota dėl įgaliojimų suteikimo generaliniam sekretoriui, bet deja tokie jam nebuvo suteikti. Posėdyje priimta eilė rezoliucijų ir pareiškimų, kaip dėl ,,Amazon” darbuotojų streiko, padėties Rusijoje ir t.t.

0 komentaras
0

Palikti komentarą