Įvyko Vilniaus profesinės sąjungos „Solidarumas“ ataskaitinė konferencija

autorius Solidarumas

2013 m. gegugžės 11 d. įvyko Vilniaus profesinės sąjungos „Solidarumas“ ataskatinė konferencija. Konferencijoje dalyvavo 34 delegatai. Konferencijos dalyvius pasveikino LPS „Solidarumas“ pirmininkė A.Jašinskienė, Lietuvos socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus pirmininkas, Seimo narys J.Olekas, Seimo narys J.Požėla, Europos Parlamento nario J. Paleckio sveikinimą perskaitė parlamentaro padėjėja.

Vilniaus profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Algirdas Markevičius sakė, jog norint, kad organizacija stiprėtų, būtina daugiau investuoti į viešuosius ryšius, profesinės sąjungos veiklos viešinimą, suformuoti branduolį darbui su jaunimu. (Visa konferencijos metu pasakyta pirmininko kalba)

Jaunimui formuojama laisvosios rinkos ideologija, apie kolektyvinį darbuotojų gynimą kalbama mažai, streiku, kaip priemone Lietuvoje profesinės sąjungos praktiškai negali pasinaudoti.  Pirmininkas minėjo ir tai, jog būtina suaktyvinti trišalių tarybų bei komitetų, kuriose yra paskirti profesinių sąjungų atstovai darbą.

LPS „Solidarumas“ pirmininkė kalbėjo apie darbuotojams kylančias grėmes, viena jų, – tai vėl agresyvėjančios kalbos apie darbo santykių liberalizavimą. Atakos prieš Darbo kodekso nuostatas nesiliauja.

Europos Komisija ragina peržiūrėti ir lengvinti darbuotojų atleidimo iš darbo procedūras, skatinti trumpalaikes darbo sutartis, – taip neva, skatinti užimtumą.

Tokiai pozicijai pritaria investuotojai bei kai kurie verslo atstovai.

Pirmininkė priminė ir tai, jog žmonėms labai svarbu nepamiršti, jog yra duotas laikas per kurį galima pasitraukti iš II pakopos pensinio draudimo, t.y. privačių fondų, o socialinio draudimo įmokos būtų mokamos ir liktų Sodroje.

Ekspertai yra aiškiai pasakę, jog privačiuose fonduose naudinga likti tiems, kurie yra jauni ir gauna didelį darbo užmokestį.{phocagallery view=category|categoryid=135}

0 komentaras
0

Palikti komentarą