Kaune kuriasi dar dvi naujos „Solidarumo” profesinės sąjungos

autorius Solidarumas
kaunas trys

2017 m. kovo 4 d. Kaune lankėsi Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, valdybos narys Ričardas Garuolis ir Vilniaus apskrities profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Gintaras Čiužas.

10.00 val.  įvyko susitikimas su Žemdirbių ir žemės ūkio gamintojų ir perdirbėjų asociacijos nariais. R.Ramanauskas papasakojo apie profesinių sąjungų veiklą, jų pasiekimus ginant darbuotojų teises bei pakvietė burtis į profesines sąjungas.  Jo pasisakymas taip sudomino vieną asociacijos narę, jog  su ja iškart buvo aptarti konkretūs žingsniai, kaip  įkurti profesinę sąjungą. 

Žemdirbių ir žemės ūkio gamintojų ir perdirbėjų asociacijos pirmininkas Algirdas Mačiulaitis, kurio kvietimu profesinės sąjungos atstovai atvyko į susitikimą, pareiškė norą toliau bendradarbiauti ir pakvietė į kovo 29-30 d.  prie Kauno pilies vyksiančią asociacijos rengiamą mugę „Bruzdynės“ , kurioje bus galima tiesiai iš gamintojų nusipirkti jų gaminius pigesnėmis nei prekybos tinklų kainomis ir tokiu būdu ne tik sutaupyti pinigų, bet ir padėti smulkiesiems Lietuvos gamintojams, kuriuos begėdiškai išnaudoja mažmeninę rinką monopolizavę prekybos tinklai, pardavinėjantys jų gaminius su milžinišku antkainiu.

zemdirbiu du

Po to svečiai kartu su Kauno krašto darbininkų sąjungos pirmininke Lina Jankauskienė  susitiko su dviejų iniciatyvinių grupių atstovais, ketinančiais steigti profesines sąjungos.

Vienoje skandinaviško kapitalo įmonėje pasikeitė vadovybė ir naujoji valdžia pradėjo bloginti dirbuotojų darbo sąlygas.

Kitoje lietuviško kapitalo įmonėje nepaisant to, kad per dvejus metus, įvedus eurą, jos gaminių pardavimo kainos smarkiai išaugo,  o prekės ir paslaugos Lietuvoje labai pabrango, darbuotojų algos liko tos pačios. Be to, darbuotojai verčiami ne tik dirbti viršvalandžius pagal nepalankų darbo tvarkaraštį ir naktinėje pamainoje, tačiau už tai dažnai net nemokant kaip už viršvalandžius. Darbuotojus piktina, kad net dvigubai sumažinus darbuotojų skaičių padalinyje, likusiesiems atlyginimai nepakyla nei centu, nors jų darbo krūvis padvigubėja.

Iniciatyvinių grupių nariai buvo supažindinti su profesinių sąjungų teisėmis, jų teikiamomis galimybėmis gerinti darbuotojų darbo sąlygas, pasidalinta kitų profesinių sąjungų patirtimi ir pasiekimais. Po to buvo smulkiai aptarti visi žingsniai kuriant profesines sąjungas ir sudarytas veiksmų planas.

Susitikimas pasibaigė viltimi, kad greitai Kaune atsiras dar dvi veiklios profesinės sąjungos, kurios pagerins didelės dalies darbuotojų darbo ir apmokėjimo sąlygas.

0 komentaras
0

Palikti komentarą