Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ delegacija dalyvavo Eurodemonstracijoje Briuselyje

autorius Solidarumas

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ delegacija balandžio 2 d. vakarą išvyko į Briuselį, kur dieną dalyvavo Eurodemonstracijoje. LPS „Solidarumą“ atstovavo Vilniaus profesinės sąjungos „Solidarumas“, Kėdainių „Lifosos“, Vežėjų profesinės sąjungos „Solidarumas“ bei LPS „Solidarumas“ darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovai. 

Eurodemonstraciją organizavo Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) renginys prasidėjo 11.30 val.

Demonstracija truko apie 1 val. 15 min., planuotas distancijos ilgis – 1,8 kilometro, scenoje Europos profesinių sąjungų lyderiai sakė kalbas.

ES lyderiai ruošiasi Briuselyje vyksiančiam pavasario viršūnių susitikimui, toliau ignoruoja Europos socialinio modelio projektą, taip pratęsdami finansinę ir socialinę krizę milijonams žmonių visoje Europoje.

“Mes, profesinių sąjungų nariai, netikime, kad krizė jau pasibaigė. Mes klausiame, kas jau nebeturi problemų? Finansinės sistemos ar žmonės? Socialiniu aspektu Europa yra labai silpna. Piliečiai nepritaria tokiam keliui, kuriuo eina Europa ir ji ritasi žemyn. Tokia Europa nebus teigiamai vertinama savo pačių piliečių, jei nepasikeis politikos kryptis”,- sakė Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Bernadette Segol.

„50 000 žmonių iš 21 Europos šalies įdėjo daug pastangų tam, kad atvyktų į Briuselį ir dalyvautų taikioje demonstracijoje prieš skurdą, bedarbystę ir naujos politikos priemones kuriant darbo vietas bei skatinant ekonomikos augimą.

Tai, kad žmonės atvyko iš tokių toli esančių šalių kaip Portugalija, Bulgarija, Kipras, turėtų nusiųsti susimąstyti verčiančią žinutę ES lyderiams. Žmonėms jau gana griežto taupymo. Jie nori konkrečių veiksmų sprendžiant nedarbo, skurdo ir nelygybės problemas“,- sakė B. Segol.

Nuotraukas iš demonstracijos galite peržiūrėti čia.

 

 

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą