Metinis Lietuvos vertėjų profsąjungos „Solidarumas“ susirinkimas

autorius Solidarumas
IMG 4058

Sausio 12 –ąją vyko Lietuvos vertėjų profsąjungos „Solidarumas“ metinis susirinkimas. Susirinkimo metu pristatyta prezentacija apie vertėjo veiklos reglamentavimą. Profesinės sąjungos pirmininkas Miroslav Bingel pateikė 2016 metais vykdytų veiklų ataskaitą, bei numatytus planus ateičiai – bendradarbiauti su žinybomis dėl profesinio reglamentavimo, mokestinės aplinkos ir socialinių garantijų, sukurti paskyrą socialiniuose tinkluose, dalyvauti mokymuose ir didinti narystę, viešinti rūpimas problemas.

Taip pat padėkota nariams už žinios apie profesinę sąjungą skleidimą, savalaikį mokesčių mokėjimą ir palaikymą: Irenai Miškinienei už dalyvavimą KT posėdžiuose, Viktorijai Tiulenevai už mokslinį darbą (vertėjų veiklos įstatymo projekto rengimą)

Linai Čepurnaitei už darbą su sąskaitomis, LPS “Solidarumas” personalui už supratimą ir operatyvumą.

Dėl vertėjo profesijos kvalifikacinio aprašo parengimo bendradarbiaujama su Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru.

Susirinkusieji informuoti, jog Švietimo ir mokslo ministerija įtrauks vertėjo kvalifikacijos sektoriaus nustatymo klausimą į Centrinio profesinio komiteto darbotvarkę.

Profesinė sąjunga parašys priminimą, kad ŠMM informuotų apie atitinkamus sprendimus ir proceso eigą.

Daug diskutuota apie naują socialinį modelį. Nuo sausio 1 d. įsigaliojo naujas socialinis modelis, tačiau kol kas netgi Sodros darbuotojams neaišku kaip reikia deklaruoti pajamas ir kaip bus skaičiuojamos ligos ir kitos pašalpos, kaip bus skaičiuojama senatvės pensija, stažas ir t.t.

Profesinė sąjunga kreiptis į skėtinę organizaciją LPS „Solidarumas“ dėl tarpžinybinių mokymų organizavimo. Mokymuose turėtų dalyvauti Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų ministerijų, Sodros ir VMI darbuotojai.  Mokymai galėtų būti organizuoti antroje vasario pusėje.

Lietuvos vertėjų profesinė sąjunga nepakankamai žinoma. Kol kas yra tik nuoroda www.lps.lt puslapyje, tačiau informacija reguliariai neatnaujinama. Informacija nariams komunikuojama el. paštu.

Nutarta apsvarstyti komunikavimo strategiją, domėtis kas galėtų atsakyti už paskyras socialiniuose tinkluose. Laikinai atidėti paskyrų kūrimą kol nebus galutinai suformuota profsąjungos vizija, misija, tikslai ir siektini rezultatai, kaip antai profesijos kvalifikacinis aprašas, mokestinė aplinka, socialinės garantijos, kurie yra svarbūs potencialiems nariams.

 IMG 4054

IMG 4053

IMG 4050

0 komentaras
0

Palikti komentarą